Kobieta boska tajemnica

83-60293-44-9
rozmowa, wywiad-rzeka, kobieta, religia
religia
Dagmara

Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim – Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła. Jej rozmówca – wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia – odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna.

wkwiatki | 2014-11-22
Przeczytana: 19 listopada 2014

Kobieto, jesteś piękna! Zagadka kobiecości okiem o. Joachima Badeniego w książce „Kobieta boska tajemnica”

Pośród całego skomplikowania dziejowego i dziedzicznego, w przerwie na reklamę i spóźnieniu na autobus, w kolejce, w korku, w tysiącu rajstopowych oczek i w rozmyślaniu, jak związać koniec z końcem, kładąc się spać po dwudziestej czy przed trzecią, w pogubieniu relacji, w niepogubieniu kilogramów, z dziurą w sercu i luką w pamięci można łatwo zapomnieć. O sobie. O istocie, o człowieku, o kobiecie, o dziele Stwórcy, którymi jesteśmy. I nie za wiele jest okazji, żeby sobie o tym przypomnieć. Czasem trzeba wyciąć chwilę, żeby znaleźć swoją kobiecość - często zapomnianą, zabieganą i zapłakaną. Zrobić wagary od świata, choćby na godzinkę. Być dla siebie i z Panem Bogiem. Odszukać wszystko, dzięki czemu my, kobiety, jesteśmy takie piękne.

Joachim Badeni – mężczyzna, ojciec, zakochany w kobietach i kobiecości. Zakonnik. W książce „Kobieta boska tajemnica” pierwsze, co rzuca się w...

Meell | 2012-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

W końcu jakaś polska, katolicka książka o duchowości kobiety!
O. Badeni mówi w sposób prosty i jasny, chociaż czasami przeszkadzały mi te niedopowiedzenia i trochę zbyt "mistyczny" sposób przekazu. Mimo to uważam, że ta książka to obowiązkowa pozycja na liście lektur każdej kobiety. Pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na swoje powołanie i zadania w życiu. Napawa siłą i optymizmem, co bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Myślę, że warta przeczytania również przez mężczyzn - nie zrozumiecie dzięki niej kobiet, ale być może choć trochę nauczycie się z nimi obchodzić.
Jednym słowem - polecam! Każdy z tej książki może wynieść coś dla siebie.

Śnieżka | 2011-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Bardzo ciekawa książka od której ciężko się oderwać, czyta się szybciutko.
Poczułam się po niej dowartościowana jako Kobieta. Ojciec Joachim uświadamia że każda z nas,to wspaniałe Stworzenie Boga, owiane tajemnicą.
Wg.mnie szczególny nacisk jest w tej pozycji na cud poczęcia dziecka, cud życia, które nosi kobieta.
Polecam... wszystkim :)

Może się zdziwią czasem lub oburzą kobiety, mężczyźni, feministki czy ludzie kościoła na poglądy Badeniego, że seks jest boski, a ciąża i gotowanie zupy może być kontemplacją miłości. Na poglądy nt. kobiecej intuicji, czułości, pięknie, tajemnicy życia, duchowości seksu, randkach i ... kosmetyce. Ale warto nad takimi rzeczami pomyśleć, gdy się jest kobietą i mężczyzną, co to tak naprawdę znaczy dla mnie i skąd ksiądz to wszystko może wiedzieć?

Książka jest pełna ciekawych świadectw ludzi i niezrównanych cytatów Badeniego:
"Seks jest promieniowaniem różnicy płci."
"To jest lepsze niż 10 rekolekcji!" O Anecie Kręglickiej, która w wywiadzie powiedziała że jest wierząca.
"(...) czasem, jak mnie mniej nogi bolą, zachodzę do restauracji chińskiej. Proszę tego nie publikować. Jak to wyjdzie to moja beatyfikacja leży. Chociaż mam szansę, bo jestem hrabia."

Kasia | 2011-05-15
Przeczytana: 12 maja 2011

Ciekawa, pouczająca, ciepła. Również dobrze się poczułam po przeczytaniu tej książki. Cieszę się, że taki autorytet docenia to, co często zanika w dzisiejszej rzeczywistości.
Jedynym minusem jest - oczywiste - namnożenie wtrętów kościelnych, uważam, przesadzonych - ale w końcu był mistykiem, miał prawo. Chociaż z drugiej strony, jak sobie pomyślę, co Nietzsche powiedział w Wiedzy radosnej o mistykach...:P
Ogólnie polecam, zarówno kobietom jak mężczyznom, młodym, starym, wszystkim. Naprawdę ciekawa, poprawia humor.

Iga | 2016-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2016

Genialna książka, polecam zarówno kobietom jak i mężczyznom. Ze śmiechem i na poważnie, o. Joachim opisuje jak on widzi kobiety. Uważam że bardzo trafnie :)

kariga | 2011-01-12

Czytając tę książkę czułam się wyjątkowa... polecam każdej kobiecie!!

Marjory | 2013-07-26
Przeczytana: 2013 rok

Rozmowa z zakonnikiem o kobietach? Niektórzy może nawet prychną ze śmiechu na coś takiego. W czasie czytania, rzeczywiście możliwe są wybuchy śmiechu, radości, czy też drobne uśmieszki; ale tylko dlatego, że o. Badeni ma świetne poczucie humoru! :)

A tak poważnie. Wstęp do książki ukazuje bardzo istotną, a zapomnianą prawdę. Dzięki doświadczeniu duszpasterskiemu osoby duchowne mają tak naprawdę przebogate doświadczenie i ogromną wiedzę. Poznają wszak najskrytsze ludzkie tajemnice. Warto więc czerpać z rad duszpasterzy. ;)

W tej książce nie znajdziemy może wielu bardzo konkretnych porad, ale o. Badeni mówi w piękny sposób i piękne rzeczy o kobietach. Warto aby kobiety były świadome swej wyjątkowości, a to właśnie we wspaniały sposób ukazuje lektura tej książki.

To bardzo mądry wywiad. Jednocześnie wzruszający i zabawny. Widać też u o. Badeniego ogromną znajomość kobiecej psychiki i kobiecych pragnień. Ten niesamowity zakonnik naprawdę wie o czym mówi.

Przy okazji można tez...

Cacy | 2012-05-10

Bardzo pouczająca, a przy tym ciekawa i zaskakująca. Autor dzieli się swoim bogatym doświadczeniem życiowym zdobytym podczas wieloletniej posługi jako duszpasterz. Wyjawia przed światem tajemnice Kobiety, istotę jej duchowości.

Po przeczytaniu książki zastanawiałem się, po co Bóg stworzył mężczyznę...

Bożena | 2010-11-30
Przeczytana: 2009 rok

Zadziwiające, że zakonnik tak dobrze zna się na kobietach ! Polecam !