Powstanie '44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2009

978-83-237-4609-6
powstanie, warszawskie, wojna, Warszawa
komiksy
Nibi

To już druga antologia prac wyróżnionych w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem piątej edycji konkursu było, jak w roku poprzednim, „Powstanie'44 w komiksie”. Uczestnicy otrzymali zadanie stworzenia komiksu, dla którego inspiracją będą wydarzenia z czasu Powstania Warszawskiego. W antologii znalazły się wszystkie prace nagrodzone oraz wyróżnione przez jury i muzeum oraz wybrane komiksy, które nie zostały nagrodzone, a uznaliśmy, że są tak ciekawe, iż warto je zamieścić w naszej antologii. Pieczę artystyczną nad konkursem sprawował Przemysław „Trust” Truściński, natomiast jury tradycyjnie obradowało pod czujnym okiem nestora komiksu – Papcia Chmiela.

GoJa | 2016-03-02
szymexez | 2015-10-01