Kosmiczna wygrana. Dlaczego Wszechświat sprzyja życiu?

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cosmic Jackpot. Why Our Universe Is Just Right for Life
astronomia, astrofizyka, kosmos
Barbara

Czy możliwe jest wyjaśnienie na gruncie naukowym pochodzenia życia, rozumu i świadomości? Czy bez odwoływania się do istot nadprzyrodzonych można kiedyś będzie wyjaśnić pochodzenie Wszechświata? W swojej najnowszej książce, będącej w pewnym sensie kontynuacją Planu Stwórcy, Paul Davies odważnie stawiając te i inne najtrudniejsze pytania, śmiało rozszerza granice nauki i prowadzi czytelników w obszary zarezerwowane dotychczas dla filozofii i teologii.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Cezary Gocał | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Warto wrócić
Przeczytana: 20 lutego 2015

Wspaniała pozycja wyjaśniająca po kolei wszystkie odkrycia w dziedzinie fizyki i astronomii oraz kosmologi prowadzące do dzisiejszego widzenia wszechświata. Polecam wszystkim, którzy zechcą zagłębić się potem w bardziej szczegółowe i dogłębniejsze dywagacje, na początek jako podstawę. Niestety pewną wiedzę musimy już posiadać.
Umiejętnie i ciekawie napisana.