Days without number
Dni, niepoliczone
czupirek

Nick Paleologus zostaje poproszony przez rodzinę o pomoc w rozwiązaniu sporu, jaki wybuchł między jego rodzeństwem a ojcem. Michael Paleologus, emerytowany archeolog, mieszka samotnie w Trennor, podupadłym domu na kornwalijskim brzegu Tamar. Problem polega na tym, że tajemniczy kupiec oferuje za dom zawrotną cenę, lecz staruszek nie zgadza się na sprzedaż; dzieci są przekonane, że transakcja pomogłaby im się pozbyć wielu kłopotów. Nick nie sprostał wprawdzie roli mediatora, ale rozwiązanie - nieoczekiwane i tragiczne - przynosi samo życie. Dopiero wówczas Nick i jego rodzeństwo dowiadują się, dlaczego ojciec odrzuca ofertę i jakie motywy mogły naprawdę kierować niedoszłym kupcem. Próba ukrycia prawdy doprowadza do konfliktu z nieznanym wrogiem, który zmusza rodzinę do rozliczenia się z przeszłością.

Olinka | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Do pewnego momentu było fajnie, ale jak tylko pojawili się templariusze, tajemnice dziwnej maści, jakoś tak zrobiło mi się smutno. Książka naprawdę dobrze się zapowiadała i szkoda, że znów wrócił znudzony temat. Ale, co kto lubi :).

PilAr | 2013-01-08

Myślę, że Brown przeczytał Dni Niepoliczone przed napisaniem Kodu Leonarda Da Vinci. :-|
Super książka. Jedna z pierwszych jakie polecam.

LilianWhite | 2013-04-12
Przeczytana: 10 lutego 2013

Dla wielbicieli Dana Browna. Niemniej, trzeba przyznać, że napisana w znacznie lepszym stylu. Polecam z czystym sercem.

Diana Diana | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Bardzo się starałam, ale nie potrafiłam doczytać tej książki do końca!

książek: 1920
Vinga | 2016-11-26