Raport Gabriela

Wydawnictwo: Muza
Le rapport Gabriel
83-7200-868-X
Paideia

Gniew Boga - którego Jean d'Ormesson często czyni bohaterem swoich książek - jest w "Raporcie Gabriela" punktem wyjścia, dobrym pretekstem do zastanowienia się nad czasem i wiecznością, historią i motywacją ludzkich poczynań oraz własnymi dokonaniami autora. W formie dialogu z wysłannikiem bożym w książce tej d'Ormesson dokonuje niejako podsumowania własnego życia, swojej działalności na oficjalnych stanowiskach, swojej twórczości literackiej. Delikatnie zarysowuje postać ukochanej kobiety, snuje wątek utraconej miłości i ogólne refleksje o życiu.

Vicca | 2015-09-11
1travel | 2015-07-14