Ucieczka światów

Wydawnictwo: Amber
Fugitive worlds
Ucieczka, światów
dona

Toller Maraquine Drugi, kapitan Służb Podniebnych, podążając z Landu na Overland za ukochaną - dumną księżną Vantarą - napotyka ogromny, żywy kryształowy dysk. Akcja trzeciego tomu powieści, czyli "Ucieczki światów", rozgrywa się w dwadzieścia kilka lat po zakończeniu tomu drugiego i ponad 50 lat od tomu pierwszego. Z bohaterów pierwszej części żyje jedynie królowa Daseene. Niewiele osób pozostało również z tomu drugiego. Na arenę wchodzą zupełnie nowi bohaterowie.

Mamerkus | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Zmęczenie cyklem jest tak duże, że nikomu wcześniej nie chciało się pisać recenzji. Także i ja przystąpiłem do wyklepania tych kilku zdań z poczuciem odpracowania pańszczyzny.
Nie ulega wątpliwości, że "Ucieczka światów" jest najlepszą częścią trylogii ... na ugruntowanym poziomie niedorzeczności. To jest bajeczka, a nie żadne s-f, właśnie takie książki, jak ta trylogia, odpowiadają za opinię s-f jako pośledniego gatunku literackiego.

Beata | 2014-11-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe