Milion nowych dni

Okładka książki Milion nowych dni Bob Shaw
Okładka książki Milion nowych dni
Bob Shaw Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Fantastyka - Przygoda fantasy, science fiction
Fantastyka - Przygoda
1 million tomorrows
Wydawnictwo Iskry
1987-01-01
1987-01-01
8320709148
Małgorzata Grabowska
Milion nowych dni

Trochę się narracja rozjeżdża, mimo niewielkiej objętości, a sam pomysł nie jest szczególnie odkrywczy, to jednak dla miłośników gatunku porządna historia.

Wyjątkowo mi się spodobała! No, puenta nieco kuriozalna, ale wybaczam.

Wyjątkowo mi się spodobała! No, puenta nieco kuriozalna, ale wybaczam.

Akcja powieści dzieje się w stosunkowo niedalekiej przyszłości (ze dwieście lat od czasu, w którym była pisana, to jest końca lat osiemdziesiątych). Ludzie mogą być właściwie nieśmiertelni, ale dla mężczyzn niesie to za sobą poważne konsekwencje… biologiczne.

Głównym bohaterem jest Carewe, księgowy w potężnej korporacji. Jego szefowie proponują mu udział w eksperymencie, dzięki któremu uzyska nieśmiertelność, ale bez znanych i wydawałoby się nieuniknionych, fizjologicznych ograniczeń.

Główny wątek jest nieomalże sensacyjny, ale o wartości powieści stanowią też wyobrażenia autora, o nowym, wspaniałym świecie, jaki czeka ludzi w przyszłości. Niektóre z wymyślonych przez Shawa nowinek technicznych mogłyby właściwie działać już dziś, za to zmiany w relacjach międzyludzkich, wydają się czasem wręcz szokujące.

Przewrotna, dająca do myślenia powieść. Krótka, ale dobrze napisana, z bardzo wiarygodnym, niedoskonałym głównym bohaterem. Warto przeczytać.

Lekka powiastka sci-fi, nieco przypominająca "Nowy wspaniały świat".

Lekka powiastka sci-fi, nieco przypominająca "Nowy wspaniały świat".

• Science Fiction
  • 2011
  • Do kupienia
  • Galaktyka Gutenberga
  • Sci-Fi

Dodaj cytat z książki Milion nowych dni