Dolina tęczy / Rilla ze Złotego Brzegu

Tłumaczenie: Janina Zawisza-Krasucka
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 7-8)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rainbow Valley / Rilla of Ingleside
Barbara

"Dolina tęczy" W tajemniczym, magicznym miejscu, zwanym Doliną Tęczy, dzieci Ani codziennie bawią się i odkrywają, czym jest prawdziwa przyjaźń, poświęcenie i pasja. Z pewnością nie będą narzekać na nudę, tym bardziej, że do wioski sprowadza się nowy pastor z czwórką dzieci, a do tej gromadki dołącza wkrótce zwariowana Marysia Vance. Szykuje się mnóstwo przygód, zaskakujących zwrotów akcji i...

"Dolina tęczy"
W tajemniczym, magicznym miejscu, zwanym Doliną Tęczy, dzieci Ani codziennie bawią się i odkrywają, czym jest prawdziwa przyjaźń, poświęcenie i pasja. Z pewnością nie będą narzekać na nudę, tym bardziej, że do wioski sprowadza się nowy pastor z czwórką dzieci, a do tej gromadki dołącza wkrótce zwariowana Marysia Vance. Szykuje się mnóstwo przygód, zaskakujących zwrotów akcji i tysiąc atrakcyjnych tematów dla plotkarek z Glen St. Mary!

"Rilla ze Złotego Brzegu"
Rilla, najmłodsza córka Ani z Zielonego Wzgórza, ma już piętnaście lat.
Jest rok 1914. Wybucha wojna, na którą wyruszają bracia i koledzy Rilli. Mimo, że jest rozpieszczoną ulubienicą całej rodziny, dziewczyna stara się sprostać ciężkiej sytuacji, być podporą rodziców i dobrą obywatelką. Organizuje młodzieżowe koło Czerwonego Krzyża i opiekuje się osieroconym przez matkę niemowlęciem, którego ojciec także poszedł na wojnę. Swoje przeżycia zapisuje w pamiętniku i w listach do braci, a także do wspólnego przyjaciela i towarzysza dziecięcych zabaw - Krzysia Forda.

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

beataj | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Kocham te serię miłością bezgraniczną. Ania i Tomek Wilmowski to moi ulubieni ludzcy bohaterowie z dzieciństwa, poza tym chyba wolałam zwierzaki.
Jako matka dwóch synów nie mam komu przekazać zauroczenia tą opowieścią i jest to jedyna sytuacja, kiedy żałuję braku córki 😁. Dlatego od czasu do czasu sama wracam do lektury i robię to z przyjemnością 😊

krosciucha | 2011-01-23

Przez parę lat nie byłam w stanie dokończyć 'Rilli...', bo wiedziałam co się stało z Walterem. Po prostu nie istniało dla mnie takie zakończenie, więc udawałam, że rzeczywiście - nie ma zakończenia, dzieci rosły i rosły i 'zawsze będą tylko dziećmi, nigdy nie pójdą na wojnę, za Kobziarzem'. Niezapomniane chwile.

Kakunia | 2014-11-02

Rilla ze Złotego Brzegu - córka Ani i jej życie. zakończenie jest przygnębiające, niemniej jednak uważam tą pozycję za jedną z lepszych części cyklu.

aniaa240393 | 2011-06-13

Rilla ze złotego brzegu jest już historią głównie o córce Ani, ale była dla mnie najciekawszą kontynuacją powieści L.M.Montgomery o rudowłosej dziewczynie.

Ania jest już dorosła, ma swoje dzieci, jednak i te dzieci zyskują sympatię czytelnika, polecam, kto jeszcze nie czytał :)

DurgaRE | 2011-05-01

Uwielbiam serie... za bardzo się przywiązuję do bohaterów i nie mogłabym się z nimi rozstać po jednej książce

Lucy_czyta | 2010-08-28

przeżyłam z Anią piękne chwile jako nastolatka

Kasia | 2013-03-24

Kolejny ciąg dalszych losów naszej Ani.

Puhinka | 2013-01-09

Uwielbiam te dzieciaki!