Zjednoczenie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Wiatr Nadziei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Gjenforening
978-83-7558-744-9
Elena

Emanuel prosi Elise, żeby pozwoliła mu wrócić. Elise jednak się waha. Wciąż ma nadzieję, że będzie mogła ułożyć sobie życie z Johanem. A jeśli nie? Czy da radę sama utrzymać tak dużą rodzinę? Elise stawia Emanuelowi szereg warunków. Emanuel bardzo się stara, żeby je spełnić, daje Elise pieniądze, pomaga jej opiekować się Hugo i maleństwem. Hilda dowiaduje się, że synek, którego oddała wkrótce po urodzeniu, cierpi po śmierci swojej przybranej matki, pani Paulsen. Majster razem z Hildą, Elise i dziećmi idą odwiedzić Braciszka. Hugo nigdy nie widział pociągu, ani prawdziwego, ani zabawki. Widział jednak, jak w domu na podłodze w kuchni Peder i Evert bawili się kawałkami drewna, udającymi samochodziki i wagoniki. Wziął kolejkę, zaczął ciągnąć ją po podłodze i wołać tut-tut! Elise, Hilda i majster obserwowali scenkę w napięciu. Czy Braciszek dołączy do zabawy? Dłuższą chwilę stał nieruchomo, śledząc Hugo wzrokiem. Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają. Świetnie napisana saga Wiatr nadziei bije w Norwegii rekordy popularności.

JustynaP | 2015-08-10
Przeczytana: 15 sierpnia 2015