Zdrada

Tłumaczenie: Ewa Partyga
Cykl: Wiatr nadziei (tom 11)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Sviket
Elena

Elise i Johan są świadkami na ślubie Anny i Torkilda. Oboje zmagają się z zakazanymi uczuciami; każde z nich ma swoje rodzinne zobowiązania. W pewną sobotę Elise spotyka Emanuela. Odwraca się jednak od niego, gdy się przekonuje, że Emanuel nie rozumie, jak wielką krzywdę jej wyrządził. Elise wierzy, że poradzą sobie bez niego, bo udało jej się znaleźć lokatorów i opublikować opowiadanie. Gdy Peder ma poważne kłopoty w szkole, Hilda postanawia porozmawiać z jego nauczycielem. Wraca do domu z dobrymi nowinami. Pewnego popołudnia Elise zostaje wezwana do domu Paulsenów. Tam czekają na nią trzej poważni panowie.
- Nie rozumiem, o co wam chodzi. Nie zdradziłam Emanuela.
- Nie, ale urodziłaś dziecko innego mężczyzny i chcemy tylko, żebyś to potwierdziła, podpisując ten dokument.
Elise poczuła, jak krew odpływa jej z głowy. Wzięła pióro, które jej podali, podpisała, zerwała się z miejsca i pobiegła w stronę drzwi.
Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają. Świetnie napisana saga Wiatr nadziei bije w Norwegii rekordy popularności.

madziulka502 | 2018-02-23
Przeczytana: luty 2017