Piekło jest miejscem bardzo intymnym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Uczniowie Dantego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo SR
Dante’s Disciples
Uczniowie, Dantego
horror
dona

Bywają pisarze, których twórczość staje się legendą pokutującą w świadomości wielu niezależnie od intencji autorów. Bywają dzieła nieśmiertelne, których tytuły znają wszyscy, choć niewielu zadało sobie trud przeczytania ich. Literatura staje się mitem - natchnieniem dla innych. Klasyczny przykład "wariacji na temat" trzymasz właśnie, Drogi Czytelniku, w ręku. I choć tytuł sugeruje nawiązanie do "Piekła", znajdziesz tam również znajomą postać Scrooge'a przeniesioną w realia okresu prohibicji amerykańskiej, czy wyznawców Wielkiego Cthulhu posługujących się najnowszą techniką. Edward E. Kramer, inspirator "Uczniów", namówił do współpracy m.in.: Gene'a Wolfe'a, Briana Lumleya, Harlana Ellisona i wielu, wielu innych.

Czytanie_Jest_Sexy | 2015-07-28
xCabalx | 2014-11-10