Proklamatorzy

Wydawnictwo: Amber
Proclaimers
Proklamatorzy
dona

Kalewa to planeta zasiedlona przez ludzi i Isi, rozumne węże. Obie rasy dotarły tam przez Ukko, nieznanego pochodzenia staelitę-mechanizm, z różnych zakątków Wszechświata. Paula Sariola, zwana Lucky, odkrywczyni Ukko w pasie asteroidów Układu Słonecznego, znalazła również sposób na uruchomienie mechanizmu transmisji - siła nim sterująca, Mana, jest siłą kreowania rzeczywistości poprzez opisanie jej słowami. Przejście przez Przestrzeń Mana powoduje czasem dziwne mutacje. Lucky zostaje obdarzona nieśmierletnoścą, jej córki i ich mężczyźni długowiecznością, co pozwala im przewodzić w feudalnej strukturze na Kalewie. Ukształtowany tak przez stulecia ustrój społeczny kolonii zaczyna się chwiać w momencie, gdy podczas rocznicy odkrycia Ukko ktoś próbuje ożywić kamienny posąg dawnego tyrana Kalewy.

źródło opisu: http://literacki24.pl/-/

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/

Ultra6 | 2015-09-20

Pseudo sciencie-fiction w którym ludzkość cofnęła się do średniowiecza

Jabuilo | 2015-08-12
Sneer | 2014-02-05