Mój księżycowy pech

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
glass_arm

Zabawna powieść SF dla młodzieży. Zaczęło się pechowo - nastoletni bohater książki zaspał na klasową wycieczkę na Księżyc. Próba dogonienia kolegów na własną rękę to dopiero pierwsze z wielu wydarzeń w tym pełnym wrażeń dniu.

źródło opisu: opracowanie własne

Arturion | 2016-12-11

Naprawdę naiwna wizja bliskiej przyszłości. Ale jak mi się to podobało! Do dziś uważam, że Broszkiewicz to niedoceniona postać polskiej SF dla dzieci (mimo okresowej popularności wśród lektur szkolnych "Wielkiej, większej i największej").
Latanie własnymi rakietami, ścieżki turystyczne na Księżycu i to ciepło - bijące z nieuchronnie lepszej przyszłości, naprawdę budowały optymizm w dzieciach.
Tu dodatkowo jest fajny wątek przekorno-miłosny.

Jusi | 2010-11-26

Czytałam tę książkę w podstawówce kilkanaście razy :) Za młodu moja ulubiona pozycja.

tuten | 2015-04-30

Moja pierwsza książka SF. Polecam dla młodzieży