Wampiry wolą szatynki

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Miłość na kołku (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Be still my vampire heart
Camille

3# Love at Stake Series Dobry wampir to martwy wampir. To motto nieustraszonej pogromczyni wampirów – do czasu gdy spotka najbardziej seksownego nieumarłego w swojej zabójczej karierze. Serce Angusa MacKaya z pewnością zabiłoby szybciej na widok Emmy Wallace, gdyby nie to, że zatrzymało się na zawsze pięćset lat temu. A teraz Angus może spodziewać się tylko, że wybranka potraktuje je dość...

3# Love at Stake Series

Serce Angusa MacKaya z pewnością zabiłoby szybciej na widok Emmy Wallace, gdyby nie to, że zatrzymało się na zawsze pięćset lat temu. A teraz Angus może spodziewać się tylko, że wybranka potraktuje je dość brutalnie – Emma to pogromczyni wampirów, najlepsza w swoim fachu. Angus by ujść z życiem, musi ją przekonać, że mają wspólnego śmiertelnie niebezpiecznego wroga. W tym celu zamierza wykorzystać swój niesamowity nieodparty urok…

wiejskifilozof | 2014-10-24

No nie znowu zakochane wampiry.Nie wiem,po co czytam te książki.Skoro nie przepadam za wampirami.
A przynajmniej nie w takim słodkim wydaniu.
No,ale tu było inaczej.Po znacznie lepiej,dostałem naprawdę humorystyczną książkę,idealną na świetną rozrywkę.
Główni bohaterowi raz irytują,a innym razem sprawiają że trudno sobie wyobrażać sobie literackiego życia bez nich.
Bardzo podobała mi się Emma,jej odwaga i waleczność była jak w najlepszych książkach sensacyjnych.
Muszę przyznać,że ta książka jest dla mnie bardzo dobra i mogę ją polecić.

Stasia | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 października 2013

Na pytanie: co odróżnia "Wampiry wolą szatynki" od pierwszej i drugiej części?
Odpowiedź jest bardzo łatwa - Angus MacKay, ciągle zaglądający pod kikut wampir, który obsesyjnie martwi się o swoje "klejnoty".
Pojawia się również Emma, "wojowniczka" która przemierza świat (a raczej park) w poszukiwaniu najgorszego zła chodzącego po ziemi (czytaj wampiry).
Pomijając to, że nasza droga Emma Wallace, w poprzedniej części wyszła w moich oczach na sadystkę, którą kręci zabijanie krwiopijców, w tej części błyska powalającymi wnioskami egzystencjalnymi - "nie lubię cię bo jesteś martwy". Po tej druzgocącej obrazie Angus przez resztę książki chce zaciągnąć Emme do łóżka, co i tak robił przez pierwszą połowę historii.
Szczerze mówiąc ta pozycja jest strasznie przewidywalna i czytam kolejne części tylko dlatego, że zdążyłam wypożyczyć całą sagę.

zabielka | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 września 2014

Książki z serii "miłość na kołku" są powieściami od których nie należy dużo wymagać i z takim oto podejściem zaczęłam je czytać, Dlatego też nie dam niższej oceny.
Ach ten Angus, nawet samo imię wydaje mi się takie nieco spartańskie,,, wrrr :) Książka ciekawa, pozwala na odbicie się od codzienności, Cieszę się że zabrałam się za te książki podczas rekonwalescencji po szpitalnych przeżyciach, dzięki temu, czas "zawieszenia domowych obowiązków" nie dłużył mi się tak bardzo. Polecam serdecznie i pozdrawiam :)

Miaa | 2015-06-24

Ciekawa, lekka, przyjemna. Jasne nie jest to literata ambitna, ale idealna na relaks w leniwe popołudnie lub samotny wieczór.

Cyriaanne | 2011-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2011

Po dosyć ciężkiej lekturze „Alienisty”, wymagającej istnienia szarych komórek, sięgnęłam po taką, która nie wymaga nic. Ta książka jest tak lekka, że lżejsza już być nie mogła.

Emma Wallace po pracy zabija wampiry, wypełniając ostatnią prośbę swojego ojca „Pomścij nas”. Jej rodzice zginęli brutalnie zamordowani przez wampiry. Zostawiona sama na świecie, Emma żyje jedynie zemstą, nie dopuszczając do siebie innych uczuć. Do czasu, kiedy na jej drodze staje przystojny Angus MacKay, który okazuje się być wampirem i Emma, rozżalona, że jej idealny mężczyzna jest nieżywy, usiłuje go zabić. On z kolei, porażony osobą Emmy, stara się jej pokazać, że istnieją dobre wampiry, żywiące się syntetyczną krwią i Malkontenci, lubujący się w zabijaniu ludzi i piciu z nich prawdziwej krwi. Nieprzytomnie zakochani w sobie Emma i Angus stawiają czoła własnym demonom a także, złączywszy siły, Malkontentom.

Przy lekturze „Wampiry wolą szatynki” spędziłam kilka naprawdę przyjemnych godzin, całkowicie...

Hope | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Przy tej książce spędziłam kilka przyjemnych godzin. Uwielbiam wszystkie książki z tej serii. Autorka książki umi bardzo fajnie rzedstawić daną sytuację. Aktualnie jest to moja ulubiona seria :))) Gorąco polecam xx

immortal15 | 2014-07-12

-To osobista sprawa. -Twoje jaja też. Jeśli wciąż chcesz je mieć, powiesz, co się dzieje. - Co?! Odpuść sobie te sterydy, bracie. -Nie potrzebuje dragów. Jestem wredny z natury.

"Nie mogę przecież ot, tak walnąć jej claymore`em."

dominika_maria | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 10 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak zwykle historia śmiertelniczki oraz wampira, tym razem jest to Angus MacKay i Emmy Wallace. Ona jest zagorzałą zabójczynią wampirów, ponieważ zabili oni jej matkę. Nie zdaje sobie sprawy z istnienia dwóch frakcji wampirów. Angus ją oświeca i Emma postanawia nie zabijać już wampirów, które nie żywią się ludzką krwią. W międzyczasie oczywiście się w sobie zakochują. Ona jest sceptyczna, no bo przecież żyć wiecznie nie będzie, a on jest zdystansowany, no bo żona kiedyś nie zaakceptowała tego, czym/kim się stał. Koniec końców Emma zostaje przemieniona w wampira przez Angusa, który nie może sobie wybaczyć tego, że obiecał ją chronić, a zabił. Oczywiście następuje happy end.
Generalnie nie polecam. Moim zdaniem najsłabsza z ksiażek Karrelyn Sparks z tych, które dotychczas przeczytałam. Jakaś taka... nudna.

alex2586 | 2010-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2010

Świetna książka :) Dobra akcja, świetny humor no i to napięcie między głównymi bohaterami to wszystko sprawiło, że przeczytałam ją w bardzo szybkim tempie :) Podoba mi się sposób pokazania wampirów, który jest w pewien sposób staromodny (muszą spać w dzień, nie odbijają się w lustrze, zabija je kołek, srebro szkodzi itp.) ale jest to lepsze niż nowoczesne wampiry ze zmierzchu (przynajmniej moim jakże subiektywnym zdaniem). W każdym razie polecam każdemu kto ma ochotę na dobrą zabawę podczas czytania.

Izabela | 2010-08-20

to już kolejna trzecia książka tej autorki i kolejna która bardzo przypadła mi do gustu... Rynek zasypany jest teraz pozycjami zawierającymi wątki wampiryczne, co powoli staje się nużące :) na szczęście Sparks potrafi w zabawny i czasami nawet zmysłowy sposób opowiedzieć historię o śmiertelniku i Wampirze... Polecam, ponieważ lekko i przyjemnie się czyta. Nie jest to może literatura najwyższych lotów, ale na pewno bardzo dobra rozrywka.