Przypadki pewnego Chińczyka

Tłumaczenie: Halszka Wiśniowska
Wydawnictwo: Śląsk
Les Tribulations d’un Chinois en Chine

z Posłowia: "Większość znanych polskiemu czytelnikowi książek Juliusza Verne'a to powieści o tematyce fantastyczno-naukowej. Przypadki pewnego Chiżczyka należą natomiast do tych jego powieści podróżniczo-przygodowych, w których wątek awanturniczy służy zapoznawaniu z geografią i przyrodą odległych krain i egzotycznymi zwyczajami i obyczajami, odmiennymi od tych, jakie panowały nie tylko nad...

z Posłowia: "Większość znanych polskiemu czytelnikowi książek Juliusza Verne'a to powieści o tematyce fantastyczno-naukowej. >Przypadki pewnego Chiżczyka< należą natomiast do tych jego powieści podróżniczo-przygodowych, w których wątek awanturniczy służy zapoznawaniu z geografią i przyrodą odległych krain i egzotycznymi zwyczajami i obyczajami, odmiennymi od tych, jakie panowały nie tylko nad Sekwaną, ale i w całym cywilizowanym świecie ówczesnego Francuza, to znaczy między Kalifornią a Renem..."

BetiFiore | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Udany powrót do lektury Juliusza Verne'a. Może i jest to lektura młodzieżowa, ale nie mogłam się doczekać, co się stanie z głównym bohaterem a zakończenie mnie zaskoczyło.

Felicytka | 2011-07-17

Czytałam tę powieść jako nastolatka, pamiętam, że przypadła mi go gustu. Dobra lektura na wakacje.

Dan Szabel | 2012-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2012

przeciętna pozycja świetnego Verna. Jednak mimo wielu niedociągnięć i błędów historyczno-kulturalnych jest to książka z ciekawą fabułą i dla fanów przygody jak najbardziej odpowiednia.

Ania Kęska | 2011-07-08

przeczytałam. kawałek. nuuuuda, nie wciąga nic a nic.

Bugaj | 2019-01-25
Przeczytana: 01 stycznia 1991