Dziecięcy ogród

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Child garden
Dziecięcy, ogród
dona

W odległej przyszłości ludzie odżywiają się częściowo dzięki fotosyntezie, wiedza jest przekazywana za pośrednictwem wirusów, urządzenia organiczne wyparły elektronikę... i mało kto dożywa czterdziestki. W wyniku zmian klimatycznych Londyn zamienił się w tropikalną dżunglę, w której przyjaciół należy szukać wśród genetycznie zmodyfikowanych białych niedźwiedzi. Uhonorowany m. in. Nagrodą im. Johna W. Campbella i Nagrodą Arthura C. Clarke'a Dziecięcy ogród to niezwykła, precyzyjnie skonstruowana i oryginalna powieść jednego z najbardziej interesujących brytyjskich pisarzy SF.

qcdorota | 2018-03-13
Na półkach: Przeczytane, Docer
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

To piękna opowieść i zasługuje na to, żeby otrzymać jakiś pisemny komentarz.

Światy równoległe nie są hipotetycznym zbiorem możliwych uniwersów, ale rzeczywistością. Każdy z nas żyje w swoim własnym wszechświecie. Czasami te wszechświaty zachodzą na siebie, ale nigdy, nawet w tych zazębiających się częściach, nie są identyczne. Jeśli nie wierzycie, to zapytajcie o szczegóły jakiegoś wydarzenia osobę, która również w nim uczestniczyła.

Pani Kacha napisała, że to książka o zemście. Nie znalazłam w sobie ani jednej myśli, która potwierdziłaby tę opinię. W moim wszechświecie jest to kolejna opowieść o dojmującej samotności. O straconych szansach. O strachu przed szczerością. O braku akceptacji samego siebie. O zabijaniu indywidualności. O poczuciu winy. O miotaniu się między nienawiścią i współczuciem, a przede wszystkim, o wartości odmienności. To bardzo smutna i wzruszająca historia.

Społeczeństwo przyszłości po "Zaciemnieniu" i Rewolucji (cokolwiek to znaczy). Ludzie...

Kacha | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

ciekawa ale nużąca, dłużąca się.
książka o zemście
książka o przyszłości
i jeszcze raz o zemście.

dupy nie urywa :)

Anx | 2016-11-20