Świństwo

Tłumaczenie: Barbara Walicka
Wydawnictwo: BEJ Service
Truismes
alinson

Debiutancka książka Marie Darrieussecq opowiada o metamorfozie bohaterki, która z kobiety przekształca się w zwierzę, maciorę. Autorka opisuje proces przemian towarzyszący ciału i zmysłom kobiety, które na nowo kształtują sposób postrzegania otoczenia. Powieść może zostać odczytana jako alegoria zwiększającej się świadomości kobiecego ciała.

mignonne | 2013-07-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra książka, napisana bardzo prostym językiem, ale niełatwa w odbiorze. Książka, którą czyta się z rosnącym obrzydzeniem, ale i rosnącą fascynacją. Osobiście nie mogłam się od niej oderwać. Główna bohaterka, naiwna i prosta dziewczyna, opowiada historię swojego moralnego i społecznego upadku, którego przenośnią może być właśnie transformacja w świnię. Autorka nie boi się sięgać po dosadne słownictwo, ani poruszać kontrowersyjnych, brudnych aspektów współczesnego świata (prostytucja).

Astrades | 2016-07-03
Flakopożeracz | 2015-11-13