Taniec w skorupkach

Wydawnictwo: G+J
978-83-60376-90-4
Barbara

Tym razem Tomek Tryzna nie tylko słowami dociera do czytelników. W "Tańcu w skorupkach" posługuje się także obrazami, serią 1266 fotografii. "Zupełnie naturalne było dla mnie opowiedzieć obrazem o chłopcu, któremu pasja fotograficzna uratowała duszę. Ale, przy okazji, okazało się, ze w ten sposób można opowiadać o wszystkim.. To coś, co na razie z braku laku nazywam fotoprozą, a więc skomplikowana struktura fabularna oparta na obrazie, może stać się dla fotografii nową kolonią, ziemią obiecaną"

Maciej | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

takbardzochcebyćmasłowskąoborzejakbardzotegopragnęniechwszystkobędziebrzydkieibezsensumożektośdostrzeżewtymartyzmbylebyłbełkotitekstyożyciubohaterowieidiociiniechmastronwięcejniżtrzydzieścibowtedytoniepoważniewyglądałoby.

Barbara | 2010-07-01
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: maj 2007

Tomek Tryzna eksperymentuje. Choć swoim przekazem książka ta nie przebija "Panny Nikt", czy "Idź, kochaj", to jednak czas przy niej spędzony nie należy do straconego. Ciekawie było zobaczyć coś nowego, coś nietypowego.

Alina | 2010-08-01
Przeczytana: 28 lipca 2010

Lubię Tomka Tryznę. Lubię jego twórczość. Pisze dziwnie, surrealistycznie i często trzeba się zastanawiać, co jest snem, a co rzeczywistością. Z powodu tej sympatii, tego czegoś nieokreślonego, kupiłam prawie rok temu (minie on za trzynaście dni, jak uroczo) "Taniec w skorupkach". Opis w Empiku zachęcał, a ja bardzo chciałam przeczytać. To było rozczarowanie. Wielkie rozczarowanie.

Ktoś mógłby zapytać, dlaczego zwlekałam rok z zagłębieniem się w tę książkę. Oczywiście. Jest to fotoproza, jak sam Tryzna nazwał ów nowy gatunek. Mało treści, dużo zdjęć. Niewyraźnych, małych. To takie tryznowskie, więc nie poczułam się zaskoczona ich wątpliwymi walorami artystycznymi. Jednak fakt, że jest tak mało treści, sprawiał, że uważałam, iż potrzeba zagłębienia się w fotografie i wyciągnięcia z nich sensu. Niestety. Nic to nie dało. Gdy znalazłam czas i ochotę na "Taniec w skorupkach", pozostało mi tylko tęsknić za "Bladym Niko", po którego sięgnę za jakiś czas.

O czym opowiada książka? O...

Annalynne | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Zaskoczyła mnie ta książka bardzo. Przyznam, że wybrałam ją bardziej z obowiązku niż chęci, zaintrygowana odmienną budową - przedłożeniem zdjęć nad tekst. Przestraszyłam się, kiedy zobaczyłam słabej jakości fotografie, na których trudno było doszukać się szczegółów. Dopiero potem zrozumiałam, że są one odbiciem duszy Piksela. Myślę, że gdyby nie obrazki, nie udałoby się ukazać bohatera w ten sam sposób. Słowa nie oddadzą wszystkiego, a jedynie wpasują postać w odpowiedni kanon.

pinkdejmon | 2012-11-02

Opis bardzo mnie zachęcił, jednak fabuła (jeśli można tak to nazwać) nie wciąga i nie przekazuje nic wartościowego. Zdjęcia słabe, a tekst znacznie poniżej poziomu do jakiego przyzwyczaił nas Tryzna.

Lophophora Williamsii | 2016-07-04
amelinowa | 2015-04-29