Trzy kobiety z Westport

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The three Weissmanns of Westport
978-83-7648-437-2
Ag2S

W wieku 78 lat Joseph Weissmanns postanawia rozwieźć się z żoną i ożenić z młodą kobietą, dla której zupełnie stracił głowę. Konsekwencje jego decyzji najbardziej odczują niespodziewające się niczego żona i ich dwie córki. Miranda jest energiczną, zdecydowaną kobietą o duszy romantyczki, pełną entuzjazmu i optymizmu. Annie to jej zupełne przeciwieństwo - nad wiek poważna i rozsądna. Wyjeżdżają wraz z matką na wieś, gdzie ich życie zupełnie się odmieni...

keys | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Wbrew większości opinii mnie się ta książka podobała. Sięgnęłam po nią głównie dlatego, że miała dopisek na okładce : "współczesna wersja Rozważnej i romantycznej". Co do tego to raczej mam mieszane uczucia, może jedynie ten spokój i taka lekka flegmatyczność w całym tekście.
Ale temat dość niebanalny, zaskoczenie zaskakujące, lekkość w czytaniu, ponieważ brak zbyt długich opisów, a to dla mnie zaleta.
Widocznie trafiłam z tą książką w dobry moment, pewnie w innym czasie by mnie znużyła...ogólnie polecam.

Przeczytana: 09 listopada 2010

Książka zaczyna się tak, że się roześmiałam i w pierwszej chwili nie potraktowałam informacji poważnie - otóż Joseph ma 78 lat i informuje swoją żonę Betty (75 lat), że musi się z nią rozwieść z powodu - uwaga - nieprzezwyciężalnych różnic. Ich małżeństwo trwało już 48 lat i nagle on dostrzegł nieprzezwyciężalne różnice? No jak się nie śmiać? Powtarzam - nie wzięłam tego poważnie i pomyślałam, że książka będzie z gatunku tych zabawnych, uświadamiająca czytelnikowi, że trzeba doceniać to, co się ma.

I początkowo tak było. Dwie dorosłe córki państwa Weissmannów po pierwszej fazie szoku postanowiły matkę wesprzeć mimo tego, że decyzja opuszczenia mieszkania nie była najmądrzejsza. Musiałabym tu szeroko opisać różne typy ludzkie - wyrachowanie i przebiegłość nowej ukochanej Josepha, bo przecież on sam nie mógł wymyślić tych nieprzezwyciężalnych różnic, na kilometr czuło się romans z jakąś młodą i zdecydowaną osóbką.
Dalej poznajemy całą plejadę postaci - kuzyn Lou, Kit, Amber - to...

naturalemotions | 2014-09-18
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Długie opisy, monotonne scenerie i trzy nudne kobiety. Jednak nie można powiedzieć, że ta książka jest o niczym. To zwyczajny dramat, w którym pokazane jest jak bardzo odmiennie można postrzegać życie w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdziemy i bez względu na więzy krwi.

To życie i doświadczenie determinuje to, kim jesteśmy, kim się stajemy oraz jak reagujemy na otaczający nas świat. Właśnie taka myśl pozostała w mojej głowie po zakończeniu lektury.

Cztery gwiazdki to efekt zmęczenia zbyt dużą ilością stron oraz ciągłe przeświadczenie, że dałoby się krócej, sprawniej i lepiej.

Sylwia | 2011-05-23
Przeczytana: maj 2011

Może ta książka nie jest dla mnie, ale wydała się mi nudna. Nie przyciągnęła szczególnie mojej uwagi jak to było niekiedy z innymi książkami. Historia jak historia... Nic ciekawego.

Ciężkostrawna, nużąca, nudna..Może kiedyś dam tej książce drugą szansę, bo bardzo nie lubię zostawiać niedokończonych książek..

mosquitokiller | 2012-08-31
Przeczytana: 26 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kończąc książkę, miałam wrażenie, że autorka za wszelką cenę chce zaskoczyć i skołować czytelnika. Ostatnie strony powieści dają ujście homoseksualnym zapędom jednej z głównych bohaterek, swego czasu szczęśliwej u boku początkującego aktora. Wybranką serca zostaje nikt inny, jak była żona... byłego kochanka! Nieoczekiwany zwrot akcji niczym farsa wyjęta z fabuły "Mody na sukces". Cóż... moja babcia byłaby zachwycona :-)

asiulek076 | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

Niestety, po opisie z tyłu książki spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Klimat książki jest ciężki, przytłaczający, moim zdaniem przewija się zbyt dużo niepotrzebnych postaci, np. ciotka Charlotte. Sama fabuła w pewnym momencie staje się dla czytelnika drażliwa.

chromatydka | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Opowieść ciekawa lecz kiepsko napisana. Niestety męczyłam się czytając tę książkę.

Fragile | 2011-12-07

nudnawe, męczące, szybko się poddałam, wszak jest wiele bardziej interesujących i lepiej napisanych książek

KokodeJaneiro | 2011-11-21

Kiepsko.