Dostojna Sobota

Cykl: Klucze do Królestwa (tom 6)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Superior Saturday
klucze do królestwa, Nix, sobota
kosmateczka

Szósta część siedmiotomowej serii fantasy dla młodzieży pt. "Klucze do Królestwa"; opowieść z pogranicza magii i rzeczywistości, łącząca fantastykę spod znaku "Harry’ego Pottera" i niezwykłość znaną z "Niekończącej się opowieści" Michaela Ende, "Czarnoksiężnika z Oz" Bauma czy "Alicji w Krainie Czarów" Carrolla. Artur, Prawowity Dziedzic Kluczy do Królestwa, ma do wykonania kolejną misję....

Artur, Prawowity Dziedzic Kluczy do Królestwa, ma do wykonania kolejną misję. Musi pokonać samozwańczą Czarnoksiężniczkę Wyższego Domu, Dostojną Sobotę, zdobyć Szósty Klucz i ocalić przed zagładą nuklearną swój świat. Sobota od dziesięciu tysięcy lat buduje wieżę, która ma dosięgnąć rozpościerających się ponad Domem Niezrównanych Ogrodów. Sobota planuje je zniszczyć i zgładzić Artura. Tylko Klucze mogą uratować Dom przed zagładą. Tymczasem godzina nuklearnego ataku zbliża się nieubłaganie…

Garth Nix urodził się w 1963 roku w Melbourne. Od ukończenia studiów związany był z branżą wydawniczą – pracował jako agent, redaktor, a także specjalista od marketingu wydawniczego. Mimo przekonania, iż zupełne poświęcenie się pisaniu skutkuje dziwacznym zachowaniem niektórych autorów, od pewnego czasu oddaje się wyłącznie pisarstwu. Spod jego pióra wychodzą wyłącznie bestsellery. Jest autorem trylogii o Starym Królestwie, w skład której wchodzą książki: "Sabriel", "Lirael" i "Abhorsen", a także siedmiotomowej serii dla młodzieży "Klucze do Królestwa". Garth Nix mieszka w domu przy plaży na przedmieściach Sydney.

źródło opisu: [Wydawnictwo Literackie, 2010]

KolorujęŚwiat | 2013-03-29

Czytałam cały cykl już jakiś czas temu, ale nadal jestem nim oczarowana! I od trzech lat czekam na ostatnią część :( W wersji angielskiej jest już od trzech lat, a w Polsce cisza :( Wie ktoś coś na ten temat?

Amelia | 2012-03-28

Czekamy na Lorda Niedzielę!

mroooczek | 2016-07-27
virgo | 2016-07-16