Gapiszon i Korniszon

Wydawnictwo: Ongrys
przygody Gapiszona
rozrywka
jusola

Przygody Gapiszona ukazywały się w "Misiu" przez czterdzieści lat. Chłopiec w pasiastej czapce patrzył na świat oczami małych czytelników i tym zyskał ich serca. Gapiszon jest dzieckiem ciekawym świata i zawsze roześmianym od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i...

Gapiszon jest dzieckiem ciekawym świata i zawsze roześmianym od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i niecodzienne, które różnie się kończą, ale dzięki nim Gapiszon zawsze uczy się czegoś nowego.

Wydawnictwo Ongrys postanowiło przypomnieć perypetie Gapiszona w kompletnej, zbiorczej edycji. Zdecydowana większość z nich była zamieszczona w "Misiu" - było ich ok. 550. To materiał na trzy lub cztery całkiem grube książeczki.

Książeczka Gapiszon i Korniszon prezentuje wszystkie odcinki, które były zamieszczone w "Misiu" w latach 1991-2005. Dlaczego akurat taki przedział? Ponieważ generalnie do numeru 18/1991 przygody Gapiszona były czarno-białe (na 407 odcinków kolorowych jest 47). Od odcinka który ukazał się w numerze 19/1991 wszystkie dalsze odcinki sa już kolorowe. To wydaje się być ważna cenzura i w związku z tym w tomiku zamieściliśmy wszystkie odcinki od numeru 19/1991 do roku 2005, kiedy to Gapiszon przestał sie pojawiać na łamach "Misia".

źródło opisu: Ongrys, 2009

źródło okładki: www.ongrys.pl