Pisanie prac i sztuka ich prezentacji

Wydawnictwo: Impuls
8,71 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
10
5
9
0
8
1
7
0
6
0
5
0
4
0
3
1
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
978-83-7587-395-5
liczba stron
192
język
polski

„Pisanie prac i sztuka ich prezentacji” to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców mają kontakt z rozmaitymi pracami pisemnymi. Posługując się bardzo przystępnym językiem, autorzy ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w różnych okolicznościach: od szkolnych prac na ocenę, po...

„Pisanie prac i sztuka ich prezentacji” to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców mają kontakt z rozmaitymi pracami pisemnymi.
Posługując się bardzo przystępnym językiem, autorzy ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w różnych okolicznościach: od szkolnych prac na ocenę, po artykuły naukowe. Z właściwym sobie humorem doradzają, co i jak czytać, aby napisać dobrą pracę; w jaki sposób najlepiej wyszukiwać informacje i gromadzić je na potrzeby warsztatu pisarskiego; jakich błędów unikać podczas pisania prac i oddawania ich oceniającym; w jaki sposób dopracować stronę formalną tekstu i poprawnie go zilustrować; na co zwracać uwagę zbierając materiały i pisząc prace z wykorzystaniem komputera; jak przygotować tekst do druku; w jaki sposób zachować się podczas publicznych wystąpień w klasie i na konferencji naukowej; jak korespondować z nauczycielem i współpracować podczas seminarium dyplomowego itp.
Oprócz licznych porad i wskazówek, Czytelnik znajdzie tu przewodnik bibliograficzny (ponad 500 tytułów książek z zakresu metodologii, języka, logiki, statystyki i innych dziedzin, przydatnych przy pisaniu prac), przewodnik internetowy (ponad 100 adresów stron wirtualnych bibliotek, słowników, poradników, wyszukiwarek, serwisów informacyjnych, narzędzi do analizy danych), oraz - jako ciekawostkę - kącik humoru z prac studenckich.
Książka ta może służyć piszącym różnego rodzaju prace na ocenę za przewodnik oraz jako pomoc naukowa do zajęć, np. z języka polskiego, komunikacji interpersonalnej czy metodyki pisania prac. Szczególnie przyda się maturzystom oraz uczestnikom seminariów licencjackich i magisterskich.
Jej cechą szczególną jest sposób porozumiewania się autorów z Czytelnikami. Prosto, żartobliwie i czasem wręcz dosadnie przekazują to, co w podobnych publikacjach zazwyczaj przedstawia się uczniom i studentom w zawiłych i nudnych formach.

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 870
InezStanley | 2017-02-23
Na półkach: InneBooks, Przeczytane

Książka autorstwa Przemysława Pawła Grzybowskiego i Krzysztofa Sawickiego pod tytułem „Pisanie Prac i sztuka ich prezentacji”, jest to pozycja wydana przez Oficynę Wydawniczą Impuls.
Ta pozycja książkowa zawiera liczne porady , wskazówki i uwagi. Adresowana jest do uczniów , studentów I roczników oraz rodziców i pedagogów, którzy jako twórcy i opiekunowie przyszłych twórców mają kontakt z rozmaitymi pracami pisemnymi. Autorzy posługują się zrozumiałym językiem, ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w szesnastu rozbudowanych rozdziałach i w dwóch dodatkowych załącznikach ( Warto przeczytać i Warto po klikać ). Pokazują jak pisać na ocenę oraz teksty do artykułów naukowych. Udzielają porad jak czytać, aby napisać dobrą prac, albo w jaki sposób najlepiej wyszukiwać informacje i je gromadzić na potrzeby pisania, by unikać błędów, podczas ich tworzenia , jak i sposób dopracowania formalną stronę tekstu i poprawę go, na co zwrócić uwagę , zbierając materiały i pisząc pracę przy wykorzystaniu komputera, jak przygotować tekst do druku przed oddaniem go osobie oceniającej. Doskonałym przykładem zawartym w tej książce jest to jak powinniśmy się zachować podczas publicznych wystąpień w klasie czy na konferencjach naukowych. Książka jest napisana prostym językiem. Autorzy zamieścili dwa przewodniki, które będą służyły podczas edukacji uczniom, studentom wymienisz z nawiasu zawierających wiele korzystnych informacji.
Książka napisana jest prostym językiem. Posiada wiele adekwatnych przykładów, które w wiarygodny sposób wyjaśniają zagadnień dotyczące pisowni wyrazów czy redagowanego tekstu, ma miękką oprawę.

Idealna książka dla wszystkich uczniów, studentów chcących pisać lepiej swoje dotychczasowe prace. Książka wydana przez Wydawnictwo Impuls. Polecam przeczytać tą książkę.

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Bastion

Uf... Już dawno tak grubej książki nie czytałem. Kilka miesięcy czekała na półce (przerażała mnie jej objętość) więc odkładałem na kiedyś. Kiedy już z...

zgłoś błąd zgłoś błąd