Zrodzona z lodu

Okładka książki Zrodzona z lodu Nora Roberts
Okładka książki Zrodzona z lodu
Nora Roberts Wydawnictwo: Amber Cykl: Saga Rodu Concannonów (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Saga Rodu Concannonów (tom 2)
Born in ice
Amber
1996-01-01
1996-01-01
Grażyna Jagielska
siostry pensjonat pisarz

Jeszcze lepsza niż Zrodzona z ognia:)

Jeszcze lepsza niż Zrodzona z ognia:)

Bardzo przyjemnie było wrócić do urokliwego miasteczka w zachodniej Irlandii i do bohaterów znanych z poprzedniej części. Słynny pisarz kryminałów na czas pracy nad najnowszą książką zaszywa się w pensjonacie Brianny Concannon. Znajdzie tam nie tylko inspirację, ale również dom, którego nigdy nie miał oraz miłość. Uwielbiam wszystkie te fragmenty, w których jest mowa o mordowaniu przez Graysona jego książkowych bohaterów.

"Kiedy wysiadł, burza rzuciła się na niego z pazurami jak rozwścieczona kobieta. Szedł zgięty wpół, czepiając się krzaków fuksji, aż natrafił na ogrodową furtkę. Otworzył ją i zamknął z trudem." No, konkretna musiała być ta burza. Szczególnie spodobało mi się to "czepianie się krzaków fuksji". Wciąż się śmieję, gdy wyobrażę sobię tę scenkę.

Jeszcze lepsza powieść, niż poprzedni tom. Historia spokojnej, łagodnej i delikatnej Brianny i jej pensjonatu wciągnęła mnie. Greyson Thane, jej gość w pensjonacie, wtargnął do jej domu w czasie burzy i jak huragan wywiał smutek i samotność z jej życia... chociaż na krótki czas. Rewelacyjny romans.

Kolejna odsłona wiejskiej Irlandii,z cichymi wioskami,przyjaznymi pensjonatami,pubami,w których słychać muzykę i w których spotykają się przy kuflu piwa nie tylko dobrzy znajomi,ale i całkiem obcy.Podoba mi się idea współpracy,bardzo żywa w Norkowej irlandzkiej wsi.Takie przejawia sie nie tylko w pomocy innym(w pracy na roli,czy budowie),ale też we wspólnym świętowaniu radosnych i smutnych chwil.czy to chrzciny,czy stypa,czy odwiedzanie chorej/rannej sąsiadki-wszyscy są razem,starają się pomóc innym.Ponownie fajni bohaterowie głowni i poboczni.Brenna i Greyson to fajna para,pełna kontrastów,ale bardzo sobie oddana.Oboje poranieni-ona przez porzucenie przez narzeczonego i koszmarna matkę,on ma za sobą trudne dzieciństwo(matka ćpunka i dziwka,potem dom dziecka,w końcu życie na ulicy i powolne odbijanie się od dna).Kolejna ciepła opowieść z HEA,klimatyczna i pozostawiająca po sobie miłe uczucie.

"Ale ku własnemu zdziwieniu odkrył, że działa uspokajająco, jak sam dom, jak kwiaty, które zaczynały już kwitnąc w ogrodzie Brianny, promienne niby pierwsze dni wiosny." (Amber)

ach ten Greyson Thane ;) dla niego wszystko! ^^

ach ten Greyson Thane ;) dla niego wszystko! ^^

❤❤❤❤❤❤❤❤

❤❤❤❤❤❤❤❤

• Nora Roberts
  • Romans
  • Ebooki
  • Roberts Nora

Dodaj cytat z książki Zrodzona z lodu