Thunder Oak
837255322X
Spalony, dąb
dona

Z wyspy o nazwie Niebo w tajemniczych okolicznościach odeszli wszyscy ludzie. Zostały tylko leśne zwierzęta, a niektóre z nich przejęły ludzkie obyczaje i sposób życia, zmuszając słabsze stworzenia do niewolniczej pracy. Tymczasem wyspie grozi powódź i tylko ludzie mogą jej skutecznie zapobiec. Srebrzyk, przywódca łasic, które zbuntowały się przeciwko władzy gronostajów, postanawia przywrócić dawny porządek, sprowadzając ludzi z powrotem. Łasice czeka wyprawa pełna niebezpieczeństw, szalonych pościgów i licznych pułapek. Spalony Dąb to pierwsza część niezwykłej trylogii o przygodach łasicy - "Robin Hooda". W przygotowaniu część druga cyklu pt. "Zamek Burz".

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl