Caesar's Legion: The Epic Saga of Julius Caesar's Elite Tenth Legion and the Armies of Rome
historyczna

Znakomity historyk amerykański przedstawia dzieje podbojów militarnych Juliusza Cezara przez pryzmat osiągnięć bojowych i życia codziennego jego ulubionego Legionu X, najsłynniejszej jednostki militarnej tamtych czasów. Prezentacja Dziesiątki rozpoczyna od jej rekrutacji w Hiszpanii i jest kontynuowana przy okazji fascynujących opisów bitew: od krwawej inicjacji młodych legionistów w Hiszpanii i Portugalii, przez podbój Gali oraz inwazję w Brytanii, do wojny domowej.

peruniec | 2015-12-07

Książkę dobrze się czyta, ale bardzo kłuje w oczy stosowanie dzisiejszego wojskowego nazewnictwa na funkcje wojskowe.

Cotta | 2013-02-26
Przeczytana: 2012 rok

Zdecydowanie najlepsza książka tego autora - a najlepsza bo ma najwięcej stron :) Jest świetnie napisana, bardzo łatwo się ją czyta. Można wynieść ogromną wiedzę. Gorąco polecam!

Szakal | 2017-06-05
palooh | 2016-10-21