Depresja a życie duchowe

978-83-7482-138-4
depresja, religia, psychologia
religia
emm

Depresja ze smutnym orszakiem strachu, niepokoju, chorób, samotności pozostaje, przyznajmy to, straszną próbą, bardzo często źle rozumianą przez otoczenie! To próba często niezrozumiała dla osoby, która ją przechodzi. Dlaczego? I dlaczego ja? Opieka lekarska, środki antydepresyjne, lekarstwa poprawiające samopoczucie, psychoterapia, ewentualnie psychoanaliza - wszystko to oczywiście jest pożyteczne, często konieczne, czasem niezbędne. Nie można się bez tego obejść. Jednak, powtarzaliśmy to wielokrotnie, ryzykujemy, że możemy zapomnieć o istocie rzeczy: o woli życia, pragnieniu życia, chęci życia, bez których leczenie nigdy nie będzie skuteczne. Pojawia się pytanie: w jaki sposób je odnaleźć?

shczooreczek | 2013-10-08
Przeczytana: 2010 rok