Sataniści

8385202005
Sataniści
horror
dona

Mała zaciszna wioska skrywa potworną tajemnicę. Sataniści odprawiają swe Czarne Msze, przywołując Diabła. Mesjasz zmarł na krzyżu prawie dwa tysiące lat temu, nadchodzi czas Antychrysta... „Sataniści” to opowieść o jednym z najbardziej odrażających kultów w dziejach ludzkości. Czy znajdzie się ktoś, kto w imię Boga, dobra i miłości stawi czoła złu i nienawiści ?...

Magdalena | 2011-11-11
Przeczytana: 1991 rok

Przeczytałam ten horror 20 lat temu,ale wciąż pamiętam jaki był beznadziejny!

Fasoletti | 2014-02-04
Na półkach: Horror, Przeczytane
Przeczytana: 04 lutego 2014

Sataniści, to klasyczny horror z lat dziewięćdziesiątych. Nie nastawiałem się na żadne fajerwerki ani cuda wianki i dobrze, bo historia jaką serwuje nam autor, do najwybitniejszych nie należy.
Bohaterem jest doktor teologii, który, po otrzymaniu od starego przyjaciela listu z rozpaczliwą prośbą o pomoc, razem z córką przyjeżdża do niewielkiej wioski St Marywood.
Tutaj natknie się na kult wyznawców szatana, z którymi podejmuje walkę.
W cała tę intrygę zamieszany jest również bogaty markiz mieszkający wraz z żona i dwudziestoletnim synem w ponurej posiadłości nieopodal wioski.
Książka jest krótka i treściwa, co jest niewątpliwym plusem.
Do niewątpliwie udanych momentów należy opis mszy w nawiedzonym przez demona kościele oraz końcowa relacja z czarnej mszy.
Jednak patrząc na całokształt "Sataniści" to pozycja bardzo przeciętna. Nie wprowadza niczego nowego, niczym nie zaskakuje.
Do przeczytania i zapomnienia.

Pinokio1983 | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Założenie było proste... latem czytam tylko kiepskie horrory. A ten horror jest naprawdę zły (bo kiepski, to za mało powiedziane). Koszmarnie napisany, chwilami bardzo absurdalny i napisany tak na poważnie, że aż nie wierzę, że tak można! Cudo!!

Plus, jak tu nie docenić satanistów, którzy spędzają wolny czas na seksualnych orgiach umazani krwią i kocimi odchodami?

underluk | 2017-02-01

“Sataniści” to lektura dla mało wymagających. Ani to lekkie, ani przyjemne, a już na pewno nie ciekawe. Jeśli jesteś fanem słabych książek, literackiego horroru klasy Z albo po prostu lubisz czytać rzeczy nie warte przeczytania, bierz śmiało, będziesz usatysfakcjonowany.

Więcej na: http://bramygrozy.pl/literatura/189/satanisci.html

MowMiZa | 2014-10-04
Przeczytana: 03 października 2014

Żarło, żarło i mało efektownie zdechło na samym końcu. Jakby autor nie miał pomysłu i ochoty na porządne zakończenie książki...

Magda | 2011-05-14
Stardust | 2016-12-24