Ziemkiewicz w sieci

Wydawnictwo: Grasshopper
978-83-61725-08-4
polityka, prawica
Łukasz Kuć

Ziemkiewicz w sieci to inne wcielenie publicysty, znanego z książek i tekstów prasowych - jeszcze bardziej kąśliwe i bezlitosne w negliżowaniu głupoty, obłudy, zadęcia i małości polskich elit. Wybór felietonów "szybkiego reagowania" ze stron Interia.pl. Salon24.pl. niezalezna.pl i rp.pl. - zwięzłych i ostrych, pisanych żywym językiem, mimo aktualnej tematyki ponadczasowych.

Łukasz Kuć | 2010-09-05
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

Wszystko dokładnie jak przeczytamy na okładce. Niezwykle cięty język, częsta ironia i inteligencja, to wszystko co charakteryzuje felieton pana Ziemkiewicza mamy tutaj x3.

eRKa | 2013-12-08
Przeczytana: kwiecień 2013

No cóż, niewiele różnimy się wiekowo, ale niewątpliwie odebraliśmy inne wychowanie. Z całym szacunkiem do pańskiego taty, nie jest on dla mnie autorytetem. Mnie uczono, że wszyscy jesteśmy omylni i popełniamy błędy, księża takoż i nigdy nie należy niczego zamiatać pod dywan, "udając, że się tego nie widziało". Nauczono mnie myśleć i samodzielnie kształtować swój charakter, dając przykład oraz wsparcie w duchu tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. And here I am:)))

Czytam pana książki i tak sobie myślę, że jest pan uczniem Michnika ("intelektualna szkoła") studiując jego słowa, które na zasadzie wnikliwej krytyki w pewnym stopniu pana ukształtowały.

Hm, w jednym z felietonów słusznie piętnuje pan narzucanie przez grupę swoich wartości innym, zachowując jednocześnie postawę homofoba, bo nie wyraża się pan w tej sprawie obiektywnie i z poszanowaniem dla odmienności, bez względu na to, czy dana grupa stanowi mniejszość, czy większość. Podejrzewam, że z jakiegoś powodu boi się...

Fox_of_the_Books | 2014-03-13

Nie mam doświadczenia z publicystyką, jednak spotkanie z "Ziemkiewiczem w sieci" mogę uznać za udane. Felietony są napisane codziennym, współczesnym, a niekiedy nawet kolokwialnym, językiem (mimo to, udało mi się wzbogacić moje słownictwo o kilka...naście nowych słów) i czyta się je w miarę przyjemnie. Zdarzyły się felietony, które czytałem z zapartym tchem, a było też kilka takich, które czytałem tylko po to, aby przejść dalej.

rotmistrz | 2012-10-28

Tylko polecić wypada...

kłoszak | 2010-10-17

dno.

Monika Klajn | 2014-11-14

Lubie jego felietony. Ale trzeba miec nastroj na taka dawke polityki!

Lakolit | 2016-11-28
Dominik | 2016-03-24