Decydujące Bitwy Ii Wojny Światowej

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Publikacja prezentuje najważniejsze bitwy II wojny światowej. Opisy wyjaśniają, jak toczyła się wojna i w jaki sposób zastosowanie ulepszonej techniki i wykorzystanie potęgi przemysłowej, a także rozwój skoordynowanych operacji oraz wola jednostek do prowadziły do zwycięstwa Aliantów. W publikacji zostały uwzględnione zarówno bitwy najważniejsze, jak też i te mniej znane, które zdaniem autora w sposób decydujący przyczyniły się do rozstrzygnięcia lub wpłynęły na zmianę strategii obu stron.

Łukasz | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Historia