Lampart poluje w ciemności

Tłumaczenie: Artur Leszczewski
Cykl: Saga rodu Ballantyne'ów (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
The Leopard Hunts in Darkness
przygodowa
kosmateczka

Craig Mellow opuścił Rodezję, zanim jeszcze zaczął myśleć o niej jako o swojej ojczyźnie. Pobyt w Nowym Jorku, kariera pisarska, nagrody i pieniądze nie potrafiły stłumić w nim tęsknoty za opuszczonym krajem. Pretekstem do powrotu staje się książka o Afryce przodków. W towarzystwie pięknej fotograf Sally-Ann Jay Craig wraca do ojczyzny, noszącej teraz nazwę Zimbabwe. Odkupuje rodzinną farmę,...

W towarzystwie pięknej fotograf Sally-Ann Jay Craig wraca do ojczyzny, noszącej teraz nazwę Zimbabwe. Odkupuje rodzinną farmę, wznawia hodowlę bydła, jest szczęśliwie zakochany. Idylla trwa do czasu, gdy wraz z Sally trafia na zakrojoną na potężną skalę operację kłusowniczą, za którą stoi ktoś posiadający olbrzymią władzę w kraju. Craig podejrzewa swego dawnego przyjaciela, Tungatę, ale prawdziwym wrogiem okazuje się zupełnie inna osoba - fanatyk, który chce zaprzedać kraj Rosjanom...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Alicja | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

" Tylko głupcy ślepo trzymają się zasad, mądrzy ludzie jedynie przyjmują je do wiadomości"
IV tom sagi Ballantyne'ów. Kolejny etap krwawej historii Zimbabwe. Losy Craiga Mellowa po sukcesie jego książki i powrocie do ukochanej Afryki.Rządy w kraju przejęli Maszoni tubylcze plemię ,które jeszcze do niedawna było na usługach Matabelów. Biali osadnicy zostali pozbawieni majątków, a nawet życia. Tym którym szczęście dopisało opuścili niegościnny kraj. Do momentu kiedy rządzili biali Rodezja dzięki ogromnemu kapitałowi wniesionemu i pomnażanemu przez nich w miarę funkcjonowała. Po powstaniu Zimbabwe przy ciągłych walkach tubylczych plemion gospodarka chyliła się ku upadkowi.Powracała do stanu w jakim się znajdowała zanim wdarł się tu biały człowiek. Dla afrykańskich władców istniało od zawsze tylko jedno kryterium: siła. Niczemu innemu nie ufali.Książka trzyma w napięciu, choć czasami opisywane akcje śmieszą. Craig człowiek okaleczony po wybuchu miny w poprzedniej części zachowuje się...

Inez | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

,,Lampart poluje w ciemnosci,, to kontynuacja pieknej przygody, ktora rozpoczela sie w ksiazce ,,Lot Sokola,,. Autor ciekawie opisuje zycie mlodego Craiga Mellowa i jego powrot do opuszczonej przez niego ojczyzny-Rodezji, noszacej teraz nazwe Zimbabwe. Aby wszystko bylo jeszcze piekniejsze pojawia sie tutaj watek milosny, ale zeby nie zanudzila czytelnikow sielanka dwojga zakochanych, mlodych ludzi, jak zwykle moglam liczyc na kunszt pisarski Wilbura Smitha i zostalam wraz z bohaterami opowiadania porwana w wir wydarzen i trwajacej do ostatniej strony ksiazki, wielkiej przygody. Zachecam do przeczytania czwartej i ostatniej czesci przygod, potomka Ballantynow i jego przyjaciela z lat mlodosci Tungaty. Polecam.

LadySea | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

IV tom sagi Ballantyn'ów. Trochę słabsza pozycja, ale autor , który jest tak płodny jak Smith nie może mieć wszystkich książek na wysokim poziomie. Akcja dzieje się we współczesnym Zimbabwe i trochę za dużo tu taniej sensacji.

Kamil | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 października 2014

Po nieudanym spotkaniu z trzecią częścią sagi rodu Ballantyne'ów, w końcu wziąłem do ręki ostatni tom serii. Jakże jestem szczęśliwy, że swojej przygody z twórczością Wilbura Smitha nie skończyłem wcześniej. W "Lamparcie polującym w ciemności" odnalazłem wszystko to co kryje w sobie wspaniała powieść przygodowa.
To tutaj razem z Craigiem Mellowem wróciłem do pięknej Afryki i razem z nim zakochiwałem się w kobiecie życia. To tutaj razem z Craigiem i jego towarzyszami uciekałem przed wrogiem pod osłoną nocy i walczyłem o przetrwanie. Tutaj też odnalazłem kruchość ludzkiej lojalności, potęgę przebiegłości, wartość przyjaźni i oddania.
Tej książki się nie czyta, tą książką się żyje. Przystępny język jakim została spisana powieść, przeniósł mnie w krainę wyobraźni, z której do tej pory nie mogę odnaleźć powrotu do rzeczywistości.

ZłaKrólewna | 2015-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Nie jest to najlepsza książka Smith'a, ale nie jest też najgorsza. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, okaleczony główny bohater zachowujący się jak Rambo - trochę to słabe... Najbardziej rozbroiła mnie scena nurkowania i wspinania się w jaskini. Gdyby nie to, oceniłabym ją wyżej, jednak mój mózg jakoś nie bardzo chce zaakceptować (głównie) końcówkę książki. :)

morrell84 | 2015-11-13

zal ze to juz ostatnia czesc cyklu

Blis | 2013-01-23

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

Monika | 2013-08-15

tom IV sagi Ballantyne'ów

Agnieszka W | 2016-11-25
jonek17 | 2016-10-31