matematyka, zagadki
Paweł

Inne wydania

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne, które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum...

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w
królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy
matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który
zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu
ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne,
które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum zagadnień czystej
matematyki, lecz także do zjawisk w których matematyka nie jest głównym
motorem, lecz jednak odgrywa ważną rolę.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 1972 rok

Śladami Pitagorasa to druga część rozrywek matematycznych. Pitagoras, który urodził się ok.580r.p.n.e. pochodził z wyspy Samos i uważany jest za twórcę matematycznej szkoły w Grecji. W tej pozycji mamy dalszy ciąg matematycznych anegdot i zagadek. Obie pozycje są bogato ilustrowane i napewno stanowią świetna lekturę dla miłośników matematyki a także tych jeszcze nie zdecydowanych co o tej nauce sądzić. Tę pozycję równiez polecam. Śladami Pitagorasa i Lilavati są niezwykle interesujące i nie są przypisane do konkretnego wieku czytelnika. Myślę, że z tą wiedzą możemy zapoznawać się w każdym wieku i świetnie bawić próbując rozwiązywać zamieszczone w nich zagadki.

sylwan112 | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Zbyt często matematyka została zaprezentowana jako zgadywanie i brak uzasadnienia poprawnej odpowiedzi, a przecież matematyka to piękno logicznego rozumowania. Czytało się ciężej niż pierwszą część.

Są lepsze książki w tej tematyce - bardziej ambitne, ale przez to trafniej obrazujące matematykę (a nie "matemagię") i dające dużą przyjemność z uważnego czytania - na przykład: "Bezmiar matematycznej wyobraźni", "Histerie matematyczne", "Wykłady z historii matematyki", "Diamenty matematyki" czy "Matematyka współczesna dla myślących laików".

lopez | 2016-06-24

Nie pamiętam już z niej wiele, bo czytałem ją mając 10 może lat. Pamiętam jednak, że czytałem ją z zapartym tchem, a zamieszczone w niej zagadki matematyczne do granic rozpalały moją wyobraźnię. Także dla mnie na zawsze pozostanie absolutną klasyką, która nauczyła mnie nie przyjmować otaczającej rzeczywistości na wiarę, tylko zadawać pytania i logicznie myśleć. Bo przecież to matematyka jest językiem całego świata, jaki nas otacza.

książek: 2008
gorofil | 2016-07-08