Okładka książki Śladami Pitagorasa

matematyka, zagadki
typ
papier
Paweł
7.46 (26 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne, które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum zagadnień...

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w
królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy
matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który
zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu
ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne,
które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum zagadnień czystej
matematyki, lecz także do zjawisk w których matematyka nie jest głównym
motorem, lecz jednak odgrywa ważną rolę.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 1972 rok

Śladami Pitagorasa to druga część rozrywek matematycznych. Pitagoras, który urodził się ok.580r.p.n.e. pochodził z wyspy Samos i uważany jest za twórcę matematycznej szkoły w Grecji. W tej pozycji mamy dalszy ciąg matematycznych anegdot i zagadek. Obie pozycje są bogato ilustrowane i napewno stanowią świetna lekturę dla miłośników matematyki a także tych jeszcze nie zdecydowanych co o tej nauce sądzić. Tę pozycję równiez polecam. Śladami Pitagorasa i Lilavati są niezwykle interesujące i nie są przypisane do konkretnego wieku czytelnika. Myślę, że z tą wiedzą możemy zapoznawać się w każdym wieku i świetnie bawić próbując rozwiązywać zamieszczone w nich zagadki.

Zireael | 2014-07-02
| 2014-05-11