Okładka książki Śladami Pitagorasa

matematyka, zagadki
typ
papier
Paweł
7,57 (28 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne, które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum...

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w
królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy
matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który
zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu
ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne,
które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum zagadnień czystej
matematyki, lecz także do zjawisk w których matematyka nie jest głównym
motorem, lecz jednak odgrywa ważną rolę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 1972 rok

Śladami Pitagorasa to druga część rozrywek matematycznych. Pitagoras, który urodził się ok.580r.p.n.e. pochodził z wyspy Samos i uważany jest za twórcę matematycznej szkoły w Grecji. W tej pozycji mamy dalszy ciąg matematycznych anegdot i zagadek. Obie pozycje są bogato ilustrowane i napewno stanowią świetna lekturę dla miłośników matematyki a także tych jeszcze nie zdecydowanych co o tej nauce sądzić. Tę pozycję równiez polecam. Śladami Pitagorasa i Lilavati są niezwykle interesujące i nie są przypisane do konkretnego wieku czytelnika. Myślę, że z tą wiedzą możemy zapoznawać się w każdym wieku i świetnie bawić próbując rozwiązywać zamieszczone w nich zagadki.

Mraika | 2014-08-13

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku