Okładka książki Śladami Pitagorasa

matematyka, zagadki
typ
papier
Paweł
7,41 (29 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne, które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum...

Sladami Pitagorasa to książka opisująca problemy zawarte w
królowej nauk, zarówno od czasów starożytnych, jak i w współczesności.Problemy
matematyczne przedstawione są w niezwykle ciekawym opisie, który
zachęca czytelnika do aktywnego udziału w zgłębianiu i rozwiązywaniu
ujętych złożoności.Książka podzielona jest na działy tematyczne,
które nie zawsze odnoszą się jedynie do spektrum zagadnień czystej
matematyki, lecz także do zjawisk w których matematyka nie jest głównym
motorem, lecz jednak odgrywa ważną rolę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 1972 rok

Śladami Pitagorasa to druga część rozrywek matematycznych. Pitagoras, który urodził się ok.580r.p.n.e. pochodził z wyspy Samos i uważany jest za twórcę matematycznej szkoły w Grecji. W tej pozycji mamy dalszy ciąg matematycznych anegdot i zagadek. Obie pozycje są bogato ilustrowane i napewno stanowią świetna lekturę dla miłośników matematyki a także tych jeszcze nie zdecydowanych co o tej nauce sądzić. Tę pozycję równiez polecam. Śladami Pitagorasa i Lilavati są niezwykle interesujące i nie są przypisane do konkretnego wieku czytelnika. Myślę, że z tą wiedzą możemy zapoznawać się w każdym wieku i świetnie bawić próbując rozwiązywać zamieszczone w nich zagadki.

Jacek | 2015-02-14

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica