Ostatnie lata Ludwika Wielkiego 1370-1382

Seria: Władcy Polscy
Wydawnictwo: Universitas
9788324209170
historyczna

Pierwsze, po ponad 90 latach, wydanie pracy poświęconej panowaniu Ludwika Węgierskiego (1326-1382), króla Polski i Węgier. Obejmuje ona ostatni okres panowania Ludwika na Węgrzech, zbiegający się chronologicznie z czasami jego panowania w Polsce. Punktem wyjścia było dla mnie stanowisko Ludwika W. w ówczesnej Europie, nie zaś wyłącznie polski punkt widzenia. Przedstawiłem go tak, jak patrzono nań w świetle ówczesnym, tj. jako dynastę, którego podstawą były w pierwszym rzędzie Węgry, i podałem cel i rezultaty jego polityki na Węgrzech , jego politykę polską a wreszcie zagraniczną jako króla Polski i Węgier. Dlatego w tytule używam terminu Wielki i okres jego panowania nazywam ostatnimi latami z przedmowy autora.

Bauero | 2015-04-10
inzagh2 | 2013-12-23