Xenos

Wydawnictwo: Copernicus
Xenos
Xenos, warhammer 40000, eisenhorn
dona

Pocisk trafił mężczyznę tuż pod nosem, roztrzaskując kości czaszki i łamiąc zęby, które trysnęły na wszystkie strony. Nieszczęśnik postąpił do przodu jeszcze kilka kroków, a potem upadł. Jego martwe palce zacisnęły się kurczowo na spuście, a strzelba wypalała raz po raz. Woda, płyny organiczne i tablice rozdzielcze hibernatorów fruwały wokoło, rozrywane promieniami lasera. Do moich uszu dobiegły kolejne krzyki umierających. Poprzez te wrzaski i syk parującej cieczy dosłyszałem odgłos oddalających się ode mnie kroków. Eyclone uciekał. Ruszyłem za nim w pościg, mijając kolejne galerie i sale pełne szeregów komór kriogenicznych. Zewsząd dobiegały mnie krzyki i łomotanie w pokrywy hibernatorów... Boże mój! Imperatorze! Pomóż mi, bo nie jestem w stanie zapomnieć tego, czego tam doświadczyłem.

Adrian Litwin | 2011-05-29
Przeczytana: 29 maja 2011

Nie jest to może jakaś wybitna pozycja ale muszę przyznać, że bardzo mi się podobała. Książka jest całkiem porządnie napisana, akcja jest bardzo dynamiczna i nuda nie wkrada się tutaj nawet na chwilę. Pokazana intryga całkiem dobrze spełnia swoje zadanie i człowiek chce poznać finał tej historii. Głównym plusem całości jest świetne osadzenie tego w uniwersum Warhammera - czuć tutaj ten charakterystyczny klimat. Polecam tą książkę wszystkim miłośnikom tego świata.

tracik | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

To już moja 3 książka pióra Dana Abnetta. Z przykrością muszę napisać iż Dan Abnett średnio radzi Sobie z kryminalnymi częściami jego książek. Warta akcja to jest coś w czym autor radzi Sobie genialnie. Opisy walk i bitew opisuje świetnie, na każdą kolejną potyczkę czekam z niecierpliwością. A walki i bitwy to co na czekam w każdej książce WH40k. Książka jest bardzo dobra, chociaż momenty dochodzeniami są średnie i czasami nużą. Ale koniec końców to jest Warhammer 40000- "There is only War", i mi to w zupełności wystarczy aby sięgnąć po tą pozycje.

Nobbs | 2011-06-01
Przeczytana: 28 października 2010

Ot, takie sobie czytadełko, do przeczytania raz, może za jakiś czas kolejny. To S-F jest tak soft, jak plastelina w rękach mojej dwuletniej córki ;)

Damian Melniczuk | 2010-10-06

Książka jest bardzo dynamiczna, czyta się ją z zapartym tchem. Opowiada o przygodach inkwizytora Eisenhorna. Dla gracza Dark Heresy pozycja obowiązkowa!

Marcin Grzelak | 2010-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2010