Nekropolia

Wydawnictwo: Copernicus
Necropolis
Warhammer, nekropolia, gaunt, abnett
dona

Na rozdartej wojną planecie Verghast, Komisarz Ibram Gaunt i jego żołnierze trafiają w sam środek krwawej wojny domowej. Gdy zdradą i podstępem wróg zdobywa mury oblężonego miasta-kopca, wśród dotychczasowych towarzyszy broni rodzi się rozgoryczenie i wzajemna nienawiść. Duchy z Tanith nigdy wcześniej nie są tak blisko ostatecznej zagłady. Czy Gauntowi uda się uratować Vervun przed mrocznymi legionami Chaosu? Czy znajdzie sojuszników w tej misji? Czy uda mu się zwerbować nowych żołnierzy do zdziesiątkowanego regimentu i ponownie zjednoczyć Duchy?

źródło opisu: Copernicus Corp., 2006

Łukasz | 2011-12-26

Dla fanów Warhammera 40000.
Duchy Gaunta (tudzież Duchy Abnetta?) to najbardziej znany regiment Gwardii Imperialnej w całym uniwersum 40k. Jak na razie napisane zostało 13 tomów opisujących losy tego osławionego/niesławnego regimentu lekkiej piechoty. Przyznaję, że jestem oczarowany tymi powieściami. Pierwszy tom (Pierwszy i Jedyny z Tanith) zdobył moje uznanie. Osiągnął to dynamiczną akcją, ukazaniem okropności i brutalności totalnej wojny, w którą wmieszano elementy science fiction magii (ludzie przeciw maszynom, maszyny przeciwko magii, istoty ludzkie przeciwko istotom nieludzkim) i przede wszystkim całą plejadą różnorodnych i barwnych charakterów. Chciałem o tym wspomnieć gdyż Nekropolia jest kontynuacją losów nie tylko głównego bohatera - dowódcy Ibrama Gaunta, ale kontynuacją losów wielu służących w Pierwszym i Jedynym żołnierzy. Bohaterów jest wielu, każdy o niepowtarzalnym charakterze, umiejętnościach czy nastawieniu do współtowarzyszy. (osobiście zagłębiając się w kolejne...

Gromomir | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, Warhammer
Przeczytana: 16 maja 2015

Zdecydowanie dobra książka, pierwsza która w pełni chwyta realia uniwersum, jak i pokazuje grozę wojny także w normalnym, znanym nam niestety z naszego świata ujęciu.
Choć końcówka trochę pośpieszona, to nie jest tak elfiofilska jak w tomie drugim.
Zdecydowanie polecam

książek: 1984