historia, film,
Inne
wuw

Antologia "Film i historia" jest pierwszą w Polsce próbą naukowego przedstawienia skomplikowanych i różnorodnych związków pomiędzy filmem i historią. Zawiera teksty zarówno autorów polskich (Maria Janion, Alicja Helman), jak i zagranicznych (Peter Burke, Peter Sorlin, Marc Ferro, Jurij Łotman). Przedstawia film, z jednej strony, jako źródło badań historycznych, a z drugiej - jako narzędzie kształtowania się wspólnych wyobrażeń o historii. Pokazuje inspirującą rolę filmu w badaniach historii społecznej, historii idei i mentalności. Książka ta będzie bardzo dobrą pomocą dydaktyczną na takich kierunkach, jak: kulturoznawstwo, historia, filmoznawstwo, socjologia, filologia polska, filologie obce.

Sońka | 2015-03-09
Na półkach: 2015, Przeczytane, Socjologia