Niezwykła rogatka

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
The Phantom Tollbooth
83-7227-991-8
Justilla

Ta wspaniała historia rozpoczyna się w pokoju dziesięcioletniego chłopca imieniem Milo, który strasznie się nudzi. Pewnego dnia znajduje niezwykły prezent - dużą rogatkę, czyli budkę ze szlabanem. Milo wsiada do małego samochodu i wjeżdża do przedziwnej krainy. Od psa-cyferblatowca dowiaduje się, czym jest tracenie czasu, a następnie wyrusza w podróż. Spotyka m.in. Pszczołę Dyktówkę, odwiedza targ, na którym sprzedaje się i kupuje litery, dociera do krainy liczb i podróżuje dalej, aby w końcu uratować księżniczki Rymu i Sensu.

Ewa | 2016-10-29
rid1625 | 2012-07-12
BialyRumcajs | 2012-04-21
| 2012-04-04
Ryuk | 2011-12-04
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.