W poszukiwaniu prawdy. Opowieści o nauce

Tłumaczenie: Josef Polny
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
Jakten på sannheten – vitenskapens historie
83-204-2381-3
nauka, filozofia, cywilizacja, rozwój
popularnonaukowa

Podobnej książki, filozoficznie traktującej rozwój cywilizacji, nie ma na rynku księgarskim. W ciekawy sposób i przystępnie, podając historię nauki i odkryć naukowych od znanych początków aż do dziś. Autor zastanawia się zmuszając jednocześnie Czytelnika do myślenia, czy możliwe jest, by naukowcy byli w stanie odkryć prawdę o świecie, co jest tą prawdą, czy wszystkie odkrycia powinny być praktycznie stosowane i in. Jest to książka o dużych walorach dydaktycznych, cenna z e względu na dzisiejsze "próby oswojenia cywilizacji" z jednej strony, a z drugiej - prześcignięcia innych w nieustannym rozwoju.

6ded | 2014-12-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane