Roswell. Prawdziwa historia

Tłumaczenie: Cezary Murawski
Wydawnictwo: Amber
roswell, ufo
inne

Czy jeden ze statków kosmitów rozbił się w 1947 roku niedaleko miejscowości Roswell w Nowym Meksyku? Kto badał szczątki UFO z Roswell i dokąd je zabrano? Czym był projekt o kryptonimie Mogul? Dlaczego wszyscy świadkowie zdarzenia w Roswell przez całe lata milczeli? Jeden człowiek znał odpowiedź. Teraz jego syn przełamuje zmowę milczenia. Jesse Marcel, major sił powietrznych USA, szef...

Kto badał szczątki UFO z Roswell i dokąd je zabrano?
Czym był projekt o kryptonimie Mogul?
Dlaczego wszyscy świadkowie zdarzenia w Roswell przez całe lata milczeli?

Jeden człowiek znał odpowiedź. Teraz jego syn przełamuje zmowę milczenia.
Jesse Marcel, major sił powietrznych USA, szef kontrwywiadu w bazie lotniczej
w Roswell, był pierwszym oficerem wysłanym na miejsce katastrofy. Zebrane
z miejsca kolizji tajemnicze pozostałości pokazał żonie i synowi. Były to porwane arkusze dziwnego materiału podobnego do aluminiowej folii, kawałki twardego kolorowego tworzywa, listwy z nieznanego metalu. Folia okazała się niezwykle wytrzymała, na listwach widniały zagadkowe symbole - litery nieznanego alfabetu? Wszystkie znalezione przedmioty wywieziono w niewiadomym kierunku, a w kilka tygodni po wydarzeniu władze oświadczyły, że były to jedynie szczątki balonu meteorologicznego. Przez następne dziesięciolecia tuszowano prawdę. Majorowi Marcelowi wydano rozkaz nieujawniania żadnych faktów szerszej publiczności. Dlaczego?

Ta książka jest wypełnieniem obietnicy, jaką Marcel junior dał ojcu, że kiedyś prawda ujrzy światło dzienne. Że ujawnione zostaną dowody na to, że zdarzenie w Roswell było rzeczywistą katastrofą pojazdu pozaziemskiego.

Samantha | 2016-05-26
Przeczytana: 24 maja 2016

Autor próbuje być tak przekonujący w szczerości swojej relacji, że jako osoba głęboko przekonana o wizytach istot pozaziemskich na naszej planecie - zwątpiłam. Zastanawiające jest też, jak facet, który sam zbudował sejsmograf nie ma orientacji w przestrzeni.