Powrót syna marnotrawnego. Rozważania o ojcach, braciach i synach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The retrun of the prodigal son.
83-7298-903-6
religia
emm

Autor zobaczył pewnego dnia na drzwiach francuskiego biura Arki, wspólnoty dla upośledzonych, plakat z reprodukcją Rembrandtowskiego Powrotu syna marnotrawnego. Wydarzenie to stało się początkiem duchowej odysei. Niedługo potem Nouwen zdecydował się opuścić Harvard, gdzie pracował przez wiele lat i po rocznym pobycie w Trosly przeniósł się do Daybreak, kanadyjskiej Arki, gdzie żył z upośledzonymi umysłowo. Zanim to nastąpiło, pojechał do Związku Radzieckiego, gdzie w Ermitażu, dzięki nieoczekiwanym znajomościom, udało mu się spędzić kilka dni przed dziełem Rembrandta i napatrzeć się do woli na Rembrandtowską interpretację jednej z najpopularniejszych ewangelicznych przypowieści. Owocem tej kontemplacji stała się książka Powrót syna marnotrawnego. Rozważania o ojcach, braciach i synach.

Grzegorz | 2016-03-07

Autor z niebywałą wrażliwością opisuje obraz Rembrandta poprzez ukazanie trzech jego najważniejszych postaci. Książka ta to duchowa uczta.

beatame110 | 2017-01-04
| 2016-08-30