Intymność

Intimacy
978-83-60703-34-2
religia
emm

Intymność uczy budowania intymnej relacji z Bogiem i bliskich więzi z bliźnimi. Nouwen, jak zawsze przyjazny człowiekowi i wyrozumiały dla jego słabości, wnikliwie analizuje przyczyny naszych nienajlepszych relacji z innymi, po czym wskazuje sposoby na wychodzenie z izolacji i osamotnienia. Uczy, jak zachować równowagę między intymnością a dystansem, jak pielęgnować nawiązane kontakty, jak się nie bać drugiego człowieka i kochać Boga bez lęku. Sporo uwagi pisarz poświęca młodym ludziom, a także księżom zaczynającym posługę kapłańską Nouwen próbuje opisać skomplikowane relacje między studentami i ich kapłanem, a przytaczane przez niego modlitwy napisane przez studentów, także tych uważających się za agnostyków, są pięknym przykładem cierpliwego poszukiwania drogi do Boga.

źródło opisu: Salwator, 2007.

źródło okładki: http://www.salwator.com/

inka | 2011-06-22