Tytan

Wydawnictwo: Rebis
Titan
Tytan
dona

Bliżej nieokreslona przyszłość. Kilkuosobowa załoga statku badawczego dryfującego w pobliżu Saturna zauważa tajemniczy obiekt. Wzięty z początku za naturalnego satelitę, okazuje się on machiną skonstruowaną przez inteligentną formę życia. Niezwykłość ciała polega na tym, iż jest ono okrągłe, wydrążone w środku, a siłę grawitacji zastępuje siła odśrodkowa ruchu obrotowego. Zamieszkiwane jest wnętrze konstrukcji, a nie jej powierzchnia. W czasie przelotu obiekt "ożywa", wchłaniając statek wraz z załogą. Po jakimś czasie ludzie budzą się nadzy, w nieznanym świecie, pośród obcych, nie zawsze przyjaznych istot i podejmują próbę wydostania się z niego.

PrzemekWroc | 2013-07-25

Podobała mi się. Kapitalny i oryginalny pomysł świata fantasy/sci-fi. Szczególnie ta pierwsza część jest fajna, bo ma zaletę tajemnicy do samego końca.

Anx | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016