Kot koty dzikie i rozpieszczone pupile

Wydawnictwo: Arkady
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Roman Dłużniewski | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Tej książki nie można nie polubić!! Bo koty to takie cudowne stworzenia, że trzeba o nich dużo wiedzieć i o nich czytać.

Joasia Markowska | 2011-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Prawidłowy tytuł brzmi:
"KOT koty dzikie i rozpieszczani pupile".

"Jeśli ryba ma kształt odzwierciedlający ruchy wody, to kot jest odbiciem żywiołu subtelnego powietrza."- Doris Lessing.

Niedawno w moje ręce wpadła książka, obok której żaden wielbiciel kotów nie może przejść obojętnie. Na 400 stronach głównymi bohaterami są koty. Oswojone jak również te dzikie, których człowiek nigdy nie udomowi. Książka jest wyśmienitą ucztą. Delektowanie się nią sprawia, że nie jesteśmy w stanie się przejeść. Jak ciekawskie koty przerzucamy kartkę za kartką natrafiając na artystyczne cuda.
300 reprodukcji dzieł sztuki pochodzących z różnych epok i reprezentujących różne style- od posągów z czasów starożytnego Egiptu, przez wizerunki dzikich kotów z obrazów Leonarda da Vinci i cwane łobuziaki Williama Hogartha aż po milutkie pieszczochy Davida Hockneya oraz innych współczesnych artystów.

Książka jest podzielona na rozdziały omawiające różne zachowania kotów. Tak więc czytamy między innymi o...

książek: 2011
Luna | 2017-03-11