Houston, Houston, Do You Read?
83-7150-638-4
Houston, opowiadania
dona

Od 1968 r. w ciągu kolejnych dziesięciu lat, kiedy w antologiach i magazynach SF ukazało się ponad czterdzieści utworów tego pisarza, niemal każdy uznany został za perłę gatunku. Aż dziesięć opowiadań uzyskało nominację do nagród Hugo i Nebuli. Powszechną uwagę zwracał jednak nie tylko wysoki poziom utworów. Ich zdumiewająca aktualność, sugestywność oraz przenikający je duch współczesności sprawiły, że autor został wykreowany na proroka i duchowego przywódcę młodego pokolenia.

Marta | 2015-07-21

Temat opowiadania był dosyć interesujący. Zagadnienie jak i sposób narracji poprowadzony bardzo dobrze, aczkolwiek mnie to bardziej przypomniało powieść psychologiczną z elementami SF. Ponieważ autor bardziej zagłębiał się w problemy psychologiczne uratowanej załogi jak i ich wybawicieli. Był to też lekki erotyk. W każdym razie warto przeczytać ale koło prawdziwego SF to słabo stało.

Petroniusz | 2016-02-04

Dla mnie ten niewielki zbiór opowiadań jest wybitny. Stąd tak wysoka ocena. Jest to tak naprawdę zbiór powiastek psychologicznych, dla których Sci-fic jest tylko wygodnym tłem. Tłem dzięki której Autorce łatwiej wnikać wgłąb ludzkich emocji. Jak dla mnie akurat te opowiadania są zatem w dziale Sci-fic zupełnie przypadkiem.
We mnie poruszają jakąś specjalną strunę, strunę której rzadko komu udaje się dotknąć. Nie umiem tego zdefiniować, czy to sposób pisania, czy to rodzaj stawianych pytań. Jedna z najważniejszych dla mnie książek

Ergo_sum | 2015-09-14
Przeczytana: 1986 rok

Zaskakuje. Zmusza do przemyśleń bez ubarwień, tak tą książkę odebrałem, kiedy po raz pierwszy przeczytałem w Fantastyce. Znakomita.

cerata | 2015-09-10
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane