Jedyne czego nam trzeba. Życie przepełnione modlitwą.

Tłumaczenie: Katarzyna Tybinka
Wydawnictwo: Salwator
The only necessary thing.
83-89289-95-4
modlitwa, życie duchowe
religia
emm

"Modlitwa jest mostem pomiędzy moim świadomym i podświadomym życiem. Łączy umysł z sercem, wolę z namiętnością, mózg z żołądkiem. Modlitwa jest Boskim instrumentem mojej pełni, jedności i wewnętrznego pokoju." Henri J.M. Nouwen Henri Nouwen zawsze był i wciąż jest ukochanym duchowym przewodnikiem dla wielu ludzi na całym świecie. Mówiono nim bardzo różnie: jeden z najbardziej wpływowych pisarzy religijnych dwudziestego wieku, ikona zachodniej duchowości, genialny teolog, prorok, cudowny uzdrowiciel, przekonujący kaznodzieja, człowiek wielkiego serca czy też wierny, hojny przyjaciel. To tylko niektóre określenia. Podobnie jak wiele innych osób poznałam go po raz pierwszy w połowie t 70. za pośrednictwem książek, które napisał. Prawie natychmiast stał się dla mnie bratnią duszą. Miałam wrażenie, że każda książka powstała specjalnie dla mnie, ponieważ wyrażała najgłębsze pragnienia mego serca.

źródło opisu: Salwator, 2005.

źródło okładki: http://www.salwator.com/

NaZakrecie | 2012-07-02