Lina Karo

Seria: Trzynastki
Wydawnictwo: Egmont Polska
8323720525
lina karo, ewa nowak

Karolina mieszka w Warszawie, jest jedynaczką, nigdy nie miała serdecznej koleżanki. Przyjaźni się z synem przyjaciółki swojej mamy. Podkochuje się w chłopcu (a raczej za wszelką cenę chce się w nim zakochać), który już ma dziewczynę. Typ prymuski, zawsze jest wzorowo przygotowana, przejawia też zdolności przywódcze. Ma swoją pasję - zbiera muszle i kolekcjonuje filmy przyrodnicze - stąd jej obsesja na punkcie ekologii. Nieskutecznie walczy z obgryzaniem paznokci. Problemem Karoliny jest też fantazjowanie graniczące ze skłonnościami do kłamstwa. Prowadzi intrygującą grę z psychologiem z Telefonu Zaufania. Wybrała obóz językowy we Władysławowie, aby na pewno nie spotkać tam nikogo znajomego. Akcja rozgrywa się późną wiosną, czyli w maju i na początku czerwca, tuż przed wakacjami.

źródło opisu: wydawca

ZARAZA | 2012-05-13
Przeczytana: 2007 rok

Przyjemna, lekka. Szybko się ją czyta. Jak dla mnie na jeden wieczór. Ale idealna do odprężenia. Podoba mi się też poruszenie kwestii kłamstwa, do którego w końcu każdy się ucieka.

| 2016-01-28

Czytałam tę część już drugi raz i prawdę mówiąc, pamiętałam tylko jeden jej element. Podoba mi się układ tej książki, ale czy sama w sobie? Nie wiem.

FairytaleePrincess | 2011-09-28

Książka, która uczy.
Podobała mi się, ponieważ jest tu poruszany temat kłamstwa, z którym wszyscy prędzej czy później mamy doczynienia. Tu Karolina wpada kłopoty z kłamstwem. Ale to nie jest najważniejsze... Najważniejsze jest to, jak źle się czuła przez to kłamanie. Akurat czytałam ją w takim momencie życia, w którym bardzo mi pomogła... Polecam ; )

Arcydzieło to to nie jest, jedno z gorszych dzieł pisarki, ale miło się to czyta i jest napisane lekkim, przystępnym językiem. Książka dotyka ważnych spraw i dobrze sobie z nimi autorka poradziła. Mnie szczególnie ujęła UWAGA SPOILER wizyta grafologa i nekrolog Olka:)
Polecam wszystkim, którzy szukają lekkiej i miłej lektury na spokojny wieczór, zwłaszcza jeśli jest się w wieku nastoletnim!

Justyna | 2014-08-08

Gdybym miała córkę będącą nastolatką, to z pewnością poleciłabym jej książki tej autorki.
Zabawne, ale dające do myślenia.
Pod względem tematów, dla nastolatków, ale poruszające te mniej i bardziej ważne młodzieńcze problemy.

Zdecydowanie polecam:)

Maalinkaaaa | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Nuda...no niestety. Książka typowo dla nastolatek,sięgnęłam po nią z ciekawości,ale to jednak nie dla mnie. Wolę książki o innej tematyce.
"Lina Karo" Ewy Nowak czyta się szybko,książka na jeden wieczór,ale pewnie jeszcze szybciej o niej zapomnę.

aAtlanta | 2013-09-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2012
Przeczytana: wrzesień 2012

LoLz. Nie pamiętałam, że w ogóle taką ksiązke czytałam. Dopiero jak przeczytałam opis cos mi się przypomniało. Dajcie spokój. Takie ksiazki, nie da Atlanty ; )

Jul | 2015-12-07

Książka przeczytana za czasów gdy byłam małą dziewczynką /szkoła podstawowa?/, więc chyba z takiego okresu życia należy ją oceniać. Było to coś wspaniałego, przeczytanego przeze mnie kilkukrotnie, za każdym razem odkrywałam coraz to nowe "prawdy", "porady".

Oceniając ją teraz, z punktu widzenia siedemnastolatki - coś przyjemnego, momentami śmiesznego. Jednak sentymenty uparcie trzymają się człowieka, co nie pozwala mi ocenić Liny Karo w obiektywny sposób.

Ada | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Ewa Nowak

Kłamstwo ma krótkie nogi - zawsze wyjdzie na jaw. Takim mottem powinna się kierować Karolina - bohaterka tej książki. Lina Karo, kochająca muszle nastolatka, zaplątuje się w nić kłamstw. Ze swoimi problemami ucieka się do Telefonu Zaufania. Książkę przeczytałam praktycznie przez noc, ukazuje jeden z problemów ludzi, jakim jest KŁAMSTWO.