Olśnienie

Wydawnictwo: Da Capo
Lacy
83-7157-097-X
nattusiiak

...a potem się pobrali i żyli długo i szczęśliwie. Takie zakończenia, niestety, zdarzają się tylko w bajkach. Lacy Jarret, wychodząc za mąż za Cole'a Whitehalla, najwyraźniej nie może na nie liczyć, zwłaszcza że do ślubu pewnie w ogóle by nie doszło, gdyby nie pewien żart, który grozi obojgu kompromitacją. Lacy, po uszy zakochana w mężu, trafia na zimny mur niechęci z jego strony. Nie daje...

...a potem się pobrali i żyli długo i szczęśliwie.

Nie daje jednak za wygraną.

Czy uda jej się rozniecić w mężu namiętność drzemiącą pod twardą powłoką? Czy znajdzie klucz do tajemnic ukrytych w szarpanym sprzecznościami sercu Cole'a?

tajemna | 2014-09-09

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Moje drugie spotkanie z panią Palmer wypadło świetnie.
Książka pełna dramatów, namiętności i niespełnionych nadziei.

To książka nie o jednej, ale o trzech parach romansowych. Żeby ją opisać należy wspomnieć o każdej z nich, bo każda zasługuje na uwagę, każda ma coś w sobie i każdą na swój sposób polubiłam.

Początkowo taka wielowątkowość denerwowała mnie. Jednak w miarę czytania autorka tak zaciekawiła mnie ich losami, że zupełnie naturalnie i łatwo wczułam się w losy bohaterów i czekałam z zapartym tchem jak potoczy się ich życie.

Cole i Lacy.
Główna para tej książki. Oni najszybciej uporali się ze swoim uczuciem, co nie znaczy, że z kłopotami wokół siebie również.
On to zamknięty w sobie były żołnierz sił powietrznych, który po zestrzeleniu zostaje poznaczony bliznami poparzeniowymi oraz tym, że najprawdopodobniej nie może mieć dzieci. Z...

Amoretta | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Książka z gatunku obyczajowa. Losy ludzi borykających się ze swoimi problemami, recesją, wojną, biedą...oraz miłością, która przychodzi niespodziewanie. Główna bohaterka, Lucy zakochana od zawsze w Colu, i on ją kochający, strasznie się poranili nim odnaleźli siebie.

Muniette | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Lacy od zawsze kochała Cole'a. Wydawać by się więc mogło, że ich wymuszone małżeństwo ma spore szanse, aby przetrwać. Lacy jednak ląduje sama w mieście, a Cole nie kwapi się po żonę do czasu... Czy druga szansa może naprawić to, co było wcześniej złe?

Lacy momentami mnie denerwowała swym zmiennym charakterem. Raz zachowywała się niczym doświadczona flirciara, by po chwili rumienić się niczym pensjonarka. Dodać do tego niebotyczne wręcz bogactwo i wychodzi dziwna mieszanka, którą trudno polubić.
Cole jest pozornie niewzruszony na wdzięki swojej żony, ale może to tylko pozory? Skrywa tajemnicę, która w jego odczuciu zmieni wszystko, a tak naprawdę okaże się po prostu próbą dla miłości.
W książce wydaje mi się, że nieco zachwiano chronologię, skoro Lacy zamieszkała na ranchu po storpedowaniu "Lusitani", to nie wiem, jak miałoby minąć kilka lat między tym wydarzeniem, a jego wyruszeniem do Francji na wojnę. Powinno być chyba kilka miesięcy (albo tygodni).
Ta książka to jednak nie...

Wiola | 2015-06-25
Przeczytana: 16 września 2011

Lektura akurat na okres kiedy chcemy odpocząć od wymagających powieści a przeczytać coś lekkiego i przyjemmnego. Idealna książka na urlop:)

Eawera | 2013-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2013

Piękna opowieść,perypetie pewnej rodziny,cudowne momenty i świetnie mi się ją czytało:) Polecam jak najbardziej i oby więcej takich dobrych książek i niesamowitych pisarek takich jak Diana Palmer:)

Kasjopeja | 2012-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2012
Paula | 2014-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Naprawdę polecam książki tej autorki. Jeśli chcesz sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego po ciężkim dniu w pracy, a potem w domu z dziećmi... To jest coś idealnego

wiosenka27 | 2013-11-11

Trzy wątki miłosne w jednej powieści. Plusem jest osadzenie bohaterów w latach XX wieku i to jeszcze w Ameryce. Mój ulubiony okres.

magdalene | 2016-10-29
Natalia_ | 2016-08-29