Podróż w przyszłość

Journey Beyond Tomorrow
8372452008
podróż, przyszłość
dona

Dwudziestopięcioletni Joenes opuszcza rodzinną wyspę na Pacyfiku i wyrusza do kraju swych przodków. Ameryka XXI wieku nie przypomina już jednak świata, który wiele lat temu opuścili rodzice Joenesa. Niepodzielne, despotyczne rządy sprawuje Maszyna, która przejęła całkowitą kontrolę nad ludźmi. Joenes postanawia stawić czoło jej śmiercionośnej potędze.

źródło okładki: własne

Mamerkus | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Bez ładu, bez składu, bez sensu. Nudne, siermiężne, napisane jak przez dwulatka dziełko, które męczy każdą ze swych stu sześćdziesięciu stron bardziej, niż wojna polsko-polska o nikomu niepotrzebny Trybunał K. Wstyd mi, że to przeczytałem, że nie rzuciłem w ogień po pierwszych dwudziestu stronach, kiedy widziałem, co się święci.
Druga ostatnio przeczytana powieść Sheckleya i druga, którą pisarz szoruje o dno oceanu, jeszcze dwie mam na podorędziu, szykuje się trudne wyzwanie.

Oryginalny pomysł to za mało; trochę źle mi się czytało.

syjon | 2014-11-28
utracjusz | 2014-11-08