Machina do zabijania. XIV legion nerona

Tłumaczenie: Paweł Dobrosielski
Wydawnictwo: Bellona
Nero's Killing Machine : The True Story of Rome's Remarkable 14th Legion
historyczna

XIV legion Gemina Martia Victrix był najsłynniejszą jednostką wojskową wczesnego cesarstwa rzymskiego. Kolejna książka Stephena Dando-Collinsa jest trzymającą w napięciu historią legionu, pokazaną oczami samych żołnierzy. Dzięki temu dowiadujemy się o stosowanej przez nich taktyce, prowadzonych kampaniach i rozgrywanych bitwach, poznając w ten sposób realia wojny w czasach antycznych. Autor...

Autor ma za sobą trzydzieści dwa lata drobiazgowych badań nad wojskowością rzymską, których owocem jest fascynujący obraz codziennego życia legionistów. Opowieść o XIV legionie zaczyna się w 54 r. p.n.e., kiedy to wchodził on w skład armii dowodzonej przez Juliusza Cezara. Wpadł w pułapkę i został całkowicie zniszczony.

Cotta | 2013-02-26
Przeczytana: 2011 rok

Od tej pozycji zacząłem czytać Stephen'a. Rewelacyjna lektura dla pasjonatów historii wojskowości starożytnego Rzymu. Świetnie napisana, czyta się jak powieść historyczną. Gorąco polecam.

rasilio | 2015-03-14
Przeczytana: 2014 rok