Włochy i Rzym. Część północna.

Tłumaczenie: Anna Lipska
Wydawnictwo: Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Italie du Nord
978-83-7539-039-1
fata

W bogato ilustrowanym przewodniku znajdziemy informacje dotyczące wyjazdu, takie jak przygotowanie do podróży czy ABC turysty. Bardzo dobrze opracowana część o danym kraju lub mieście, jego historii i ludziach, dostarczy wielu interesujących informacji jak: geografia, flora i fauna, klucze do przeszłości czy kraj/miasto dzisiaj. Ponadto zamieszczone zostały także informatory adresowe z informacjami o hotelach, restauracjach, rozrywce, zakupach czy przydatnych adresach. W części "Warto wiedzieć" znajdziemy wiele ciekawych informacji o danym kraju czy mieście, słowniczek najczęściej używanych wyrazów i zwrotów oraz plan lub mapę. Przewodnik oprawiony jest w wygodną spiralę, a jego format 12 x 22 cm sprawia, że mieści się zarówno w kieszeni kurtki jak i w damskiej torebce.

uluuluu | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Zdecydowanie brakuje mapek, jest tylko mała mapa północnych Włoch i okrojony plan Rzymu. Opisy miast krótkie, zwracają uwagę na najważniejsze zabytki. Dobry do ogólnego przejrzenia, dokładniejszych informacji trzeba szukać gdzie indziej.

Agnieszka Korfel | 2011-07-10
Przeczytana: 14 sierpnia 2011