Produkt Polski

Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-13-2
filozofia, religia
Mateusz

Książka Shutego formą przypomina podręcznik/katechizm: zawiera modlitwy, manifesty, medytacje, kolaże a nawet teksty naukowe. Proboszcz z Huty zastanawia się nad takimi pojęciami i zjawiskami jak tożsamość, ojczyzna, kuracje odchudzające. Lektura obowiązkowa dla osób niesamodzielnie myślących.

vivarto | 2015-02-03
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 03 lutego 2015

O matko! Co to ma w ogóle być?! Kto to wydał, w jakim celu, po co to zostało w ogóle napisane, co to za potwornie pusty bełkot, zero treści, zero formy, dno dna! Na pewno nic więcej nie przeczytam tego "autora".

grulmlurg | 2015-09-26
Przeczytana: 25 września 2015

Krzykliwe, na samiutkim skraju granicy dobrego smaku, z bykami językowymi i redaktorskimi (chyba nie zawsze zamierzonymi), chwilami zabawne, ale o wiele za rzadko, żeby zrównoważyć ogólną kakofonię taniego obrazoburstwa i wulgarności.

Moim zdaniem ma to sens jako coś w rodzaju wariackiego szkicownika, zbioru pomysłów i spostrzeżeń, które później Shuty rozwijał w bardziej przemyślanych i spójnych formach: pranie mózgu przez media, toksyczna mieszanka religii chrześcijańskiej i religii konsumpcji, groteskowy komentarz do zalewu tandety i fetyszyzacji samego aktu (ba! samej możliwości) kupowania. W sumie ta książka mogłaby spełniać nawet kryteria manifestu, gdyby nie była jego parodią.

Alen | 2017-01-16

Shuty w szczytowej formie absurdu. Lubię tę książkę za absurdalny humor.

Artur | 2012-11-11

Szkoda czasu.